Pregažena Kolubara (VIDEO)

UŽICE – Oslabljena Sloboda je uspela da savlada solidne goste iz Lazarevca rezultatom 90:69.

Pred 400 gledalaca košarkaši Slobode su ostavrili svoju 18. pobedu u ovom prvenstvu a otpor Lazarevčana je slomljen u poslednjoj četvrtini. Tokom prvog poluvremena se vodila izejdnačena borba pod oba obruča a takav je bio i rezultat. Prvi period je završen 23:23 gde nijedna ekipa nije imala osetniju prednost. U istom ritmu je nastavljeno u drugoj četvrtini pa se na poluvreme otišlo rezultatom 41:41.

U ranoj fazi drugog poluvremena Sloboda preko Marića, Simića i Radića pravi seriju 6:0 (53:46) da bi u 24.minutu imali najveću prednost na meču +10 (56:46). Domaćin uspeva da pred poslednju deonicu sačuva +8 (67:59) da bi u 4/4 uspeli da slome do tada čvrste goste. Razlika je rasla iz minuta u minut da bi u 37. minutu glasila 81:67.  Rasterećeni domaćin je do kraja tu razliku i povećao pa je semafor nakon isteka 40 minuta pokazivao rezultat 90:69.

Oba trenera su u rotaciji koristili po devet igrača a nejefikasniji u redovima Slobode bili su Radić sa 22 dok su Simić i Marić postigli po 19 poena. Dvocifren je bio i Jokić sa 11 koševa. Kod Kolubare Vesković je ubacio 16, Sinđelić 13, Simić 11 a Vuletić 10 poena. Broj skokova je bio na strani Slobode 43 naspram 36 kao i asistencije 26-9.

Na kraju zaslužena pobeda domaće ekipe iako su pred ovaj meč imali izuzetno velikih kadrovskih problema.