Poslednja provera (VIDEO)

UŽICE – Sloboda i Javor Matis odigrali su poslednju pripremnu utakmicu pred nastavak prvenstva u Prvoj ligi Srbije.

Užička Sloboda i Javor Matis odmerili su snage pred nastavak prvenstva u Prvoj ligi Srbije. Odigrali su jednu borbenu utakmicu, bez pobednika na dosta dobrom terenu u Krčagovu, gde su oba trenera još jednom mogli da sagledaju trenutno stanje svoje ekipe. Milović i Tufegdžić su u Užice doveli ekipu bez Petkovića, Amanija, Sevića, Kolakovića i Bačanina pa je Javor Matis igrao u sastavu: Jevrić, Đerić, Anđelković, Amanović, Josović, Cuckić, Piščević, Maričić, Dolmagić, Krnić i Marković.  Igrali su još i Kuveljić, Cvetković i Milovanović. Slobodan Dogandžić koji je od pre neki dan preuzeo ekipu Slobode oderdio je sastav: Cvijović, Jezdimirović Gavrić, Duliger, Vučković, Lazović, Petrović, Milenković, Peralović, Đurić i Simić. Igarli su još i Đorđe Simić, Đorđe Lazović, Živković, Ilić, Molerović, Reljić i Filipović. Sloboda je bila bolja tokom prvih 45 minuta i svoju bolju igru je krunisalo vođstvom kada je strelac bio Simić u 31. minutu, dok je Javor Matis bio bolji takmac tokom drugog poluvremena a gol za Ivanjičane je postigao Cuckić u 54. Mogao je Javor Matis do pobede u finišu utakmice kada su dobre prilike propustili Kuveljić i Dolmagić pa je na kraju ostalo 1:1.

Prvenstvo u Prvoj ligi Srbije kreće u sredu 27.ferbruara a Javor matis na svom terenu dočekuje tradicionalno neugodnog rivala čačanski Borac. Sloboda će u prvoj utakmici u nastavku sezone gostovati u Gornjem Milanovcu, domaćem Metalcu.