Poraz za kraj (VIDEO)

UŽICE – Košarkaši Slobode poraženi su u poslednjem kolu KLS od Dinamika rezultatom 78:77 (23:19; 20:25; 19:10; 16:23).

Sloboda je pred praznim tribinama hale sportova Veliki park poražena  od Dinamika, ali ostaje sumnja u neke sudijske odluke, koje su direktno uticale na krajnji ishod ove utakmice. Rezultatskog značaja nije bilo, ali takođe nije bilo ni potrebe da se stavlja bilo kakav znak pitanja na regularnost ovog meča. Dinamik je bio rešen da pokaže da je ova sezona mogla biti mnogo bolja za njih, a Sloboda im je došla kao reper jer će od sledeće sezone ove dve ekipe zamneiti mesta, Sloboda će igrati u ABA 2 ligi dok Dinamik neće.

Beograđani su prvu četvrtinu rešili u svoju korist 23:19, da bi Sloboda drugi period bila bolja 25:20, i tako na poluvremenu  stekla minimalnu prednost od jenog poena, 44:43. Treća deonica je bila katastrofalna za domaće, jer su za tih 10 minuta ubacili samo 10 poena a primili 19, pa su bili primorani da u poslednjoj četvrtini  jure rezultat.  I uspeli su pred sam kraj, tačnije na 1.12 do kraja kada je Nikolić trojkom doneo izjednačenje, 73:73.  Gosti ponovo idu na +3, 73:76 a onda je usledio prodor Fostera kada sudijska trojka nije dosudila očigledan prekršaj nad Amerikancem, a krajnji rezultat ove utakmice postavio je trojkom, najefikasniji igrač utakmice Dimitrije Nikolić koji je postigao 25 poena.

Pored njega dvocifreni su bili i Pažin sa 17 i Simović sa 13 poena. Kod Dinamika se istakao Glišić sa 17 koševa, 14 je postigao Smiljanić, a po 11 su ubacili Akay i Pašajlić.

Ovo je bilo poslednje kolo Košarkaške lige , zbog situacije sa Korona virusom i vanrednog stanja koje je proglašeno na teritoriji cele Srbije postavlja se pitanje da li će se takmičenje nastaviti. Sve u svemu igrači su dobili 10-odnevni odmor, a nakon toga će početi pripreme za eventualno takmičenje u Superligi.