Poraz za ispadanje (video)

UŽICE – Fudbaleri Slobode su i pored toga što su prvo poluvreme rešili u svoju korist na kraju utakmice poraženi od Kolubare 3:2.

sloboda-kolubara 3Pred 600 gledalaca Sloboda je poražena od direktnog konkutenta u borbi za opstanak, Kolubare. Sloboda je igrala u sastavu: Tasić Z. Nikola, Marjanović, Vučković (Jeremić 11′; Petrović 73′) , Vidić, Babić, Miličić, Tasić D. Nikola, Milanović, Jacobs (Čumić 62′), Vukojičić i Đorđević. Kolubara: Matić, Radenović, Bubanja, Milošević, Peralović, Rašković (Obradović 77′), Stepanović, Spasojević (Stanić 46′), Sinđić (Dimitrov 85′), Ilić i Pilica. Sudio je Igor Paunović iz Kladova sa pomoćnicima Miodragom Zdravkovićem iz Ražnja i Milošem Markovićem iz Blaca.
Kiša koja je padala tokom celog meča dodatno je komplikovala ionako bledu igru Slobode. Teško su dolazili do gola Kolubare a i kada su to radili nisu bili dovoljno koncentrisani da učine završni udarac. U 15.minutu Đorđević je imao izglednu priliku ali je iskosa sa leve strane šutirao u dobro postavljenog Matića. Jackobs je u dva navrata u 21. i 23.minutu zakasnio na asistencije Miličića i Tasić D. Nikole, da bi Kolubara prvi put ozbiljno zapretila u 25.minutu. Sinđić je bio sam ispred Tasić Z. Nikole ali je loše reagovao i dozvolio golmanu Slobode da spase čist pogodak. I pored blede igre Sloboda dolazi do prednosti. Vukojičić je centrirao, Matić izboksovao loptu na ivicu šesnasesterca do Tasić D. Nikole koji evro golom donosi veliku radost za sve na stadionu. Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvreme.

Niko nije ni slutio da će veoma brzo po početku drugog poluvremena uslediti veliki šok za igrače i navijače Slobode. Tasić. Z. Nikola je katastrofalno reagovao na ubačenu loptu pred svoj gol a Pilica neomaetan sa 5 metara rutinski sporovodi loptu u gol za izjednačenje. Još se niko na stadionu nije oporavio od šoka a već je bilo 1:2. Školski primer kontranapada, lopta preko Stepanovića dolazi do Sinđića koji neometan sa 10-tak metara postiže gol za vođstvo Kolubare 1:2. U 62. dosuđen je slobodan udarac za Slobodu nakon čega je usledila još jedna ubitačna kontra gostiju. Miličić je ispao pored desne aut linije, stvorila se situacija 5 na 2 što Lzarevčani lako rešavaju i dolaze do ubedljive prenosti od 1:3. Tračak nade za Slobodu donosi Milanović u 82.minutu. Vukojičić je centrirao a Milanović glavom loptu sprovodi u mrežu. Ispostavilo se da je to bio krajnji rezutat ove utakmice.
Porazom je Sloboda umnogome umanjila šanse da opstane u Prvoj ligi Srbije. Pitanje je šta bi bilo i da ostane kada je problem oko finansiranja svakog dana sve veći. Rešenje se ne nazire a klub tone sve dublje. Do kraja prvenstva ima još četiri kola ali nažalost, kako stvari stoje Gradski stadion će od sledeće sezone biti najlepši u srpskoj ligi.