Poraz odbojkašica Jedinstva (video)

UŽICE – Jedinstvo- Radnički 2:3 (25:16, 22:25, 13:25, 25:21, 11:15).

Odbojakšice Jedinstva su izgubile u drugoj utakmici plej auta od ekipe Radničkog iz Beograda rezultatom 3:2. Treća utakmica se igra u petak u Beogradu.
Igrom, zalaganjem i htenjem na ovoj utakmici odbojkašice Radničkog su za nijansu prevagnule i bile bolje od domaćina. Na momente ova utakmica se učinla toliko slična onim nekadašnjim kada se u Užicu baš dobro igrala ženska odbojka.

Jedinstvo je ušlo  snažno u ovu utakmicu, domaće odbojkašice  već na početku  su napravile seriju od 6:1 i nagovestile da će dati sve od sebe da se ponovo nađu u eltinom rangu takmičenja.
U drugoj deonici gošće su se naljutile, posle četiri izjednačenja povele su, napravile razliku od 21:18, što odbojakšice Jedinstva pokreće da se više angažuju, Vesna Tomašević Petrić i drugarice uspevaju da stignu do izjednačenja 22:22, ali ne i više od toga.
Loša igra Užičanki nastavlja se i u trećem setu. Gošće osokoljene preuzimaju inicijativu, potpuno dominiarju u svim elementima igre. Kada je napravljena razlika od 11:18 svima je bilo jasno da će i ovaj set pripasti gošćama.
Beograđanke nastavljaju dobru igru, vodile su sa 8:4, da bi domaće odbojakšice shvatile da „je vrag odneo šalu“ počinju da se bore na terenu za svaku loptu, poeni se nižu, prednost gošći se topi i stižu do izjednačenja 13:13. Posle sedam izjednačenja u samoj završnici seta Užičanke ređaju četiri poena 24:20 što je već bio nedostižno. za prethodne izgubljene setove.
I kada su svi očekivali da će u petom setu „posao biti završen“ jer su Užičanke povele čak sa 7:1, ali onda sledi neshvatljiv pad u igri i gošće uspevaju da izjednače 9:9, i prevedu na 10:13. Do kraja i do prve pobede u ovoj seriji plej auta, više ih ništa nije moglo zaustaviti.

Posle utakmice trener Radničkog Dragojlo Terzić je rekao.“Ova utakmica bila je na nivou finala Superlige. Borba tek počinje, teško je pobediti protivnika tri puta. Mislim da će jedan poen odlučiti, igraće se peta utakamica pa šta bude. A ovaj susret odlučila je svojim ulaskom Anđela Milićević koja je nanizala šest poena u servisu i isto toliko u napadu. To je to neko umeće koje trener ima ili nema.“
Ekipa Radničkog je nimalo naivna ekipa i ne treba je podcenjivati. Mi to nismo ni radili, ali smo imali neke oscilacije koje nisu smele da se dogode, pogotovu u petom setu u kome smo krenuli kako treba, ali je došlo do pada, a Radnički se uzdigao. Praktično baraž počinje sada, rekao je trener Jedinstva Vlastimir Vasiljević

U sportskoj dvorani Veliki park, pred 700 gledalaca meč su sudili Tomislav Popović iz Kraljeva i Aleksandar Petrović iz Užica.
Za Jedinstvo su igrale Tomašević –Petrić 23, Glišović 8, Kutlešić 15, Tošić 12, Avramović 7, Stanić 2, Todorović (libero), Krpović 6. Nisu igrale: Kraković i Džaković. A gošće ekipa Radničkog je igrala u sastavu Popović, Lečić 26, Ranitović 6, Mitrović 7, Trajković 11, Marinković 21, Jegdić (libero), Milićević 6,Simić. Nisu igrale; Petrović, Kartalović.