Poraz košarkaša Zlatibora

NOVI SAD – Vojodine je zasluženo slavila u velikom derbiju protiv Zlatibora 91:81 i preuzela lidersku poziciju na tabeli.

Ovo je Zlatiboru treći poraz u prvenstvu a Novosađani su ostali na dva poraza.Kako ima još dosta da se igra , dobra okolnost za Čajetince da su sa više poena razlike (18) savladali Vojvodinu u Čajetini, nego što su izgubili u Novom Sadu (10). Naravno, to će biti bitno samo u slučaju istog odnosa pobeda i poraza.
Mnogo poena postignuto je u prvom periodu, a Zlatibor je posle trojke Radića uz faul uz zvuk sirene , ovaj period završio sa 6 poena prednosti.Vulić je postigao četiri trojke, bezpromašaja za tri poena i bio najzapaženiji na parketu. Vojvodina je igrala svoju igru, maksimalan pritisak na loptu , brza tranzicija i igra na ivici faula.
Na početku druge četvrtine Zlatibor dolazi do prednosti od 10 poena (30:40), ali velikim brojem grešaka i zahvaljujući trojkama domaćin je došao do izjednačenja (42:42) i na poluvreme otišao sa vođstvom od 51:49.

U nastavku se igralo izjednačeno , ali su domaći igrači stigli do vođstva od 65: 56 na tri ipo minuta pre kraja trećeg perioda. Ipak u poslednjih 10 minuta Vojvodina je ušla sa prednošću od 69:65.Domaćin je i ovu kao i većinu utakmica rešio u poslednjoj četvrtini, pre svega zahvaljujući odličnoj fizičkoj pripremi.Posle dolaska Zlatibora na samo pola poena zaostatka (78:77), Vojvodina pravi seriju od 11:0 i stiže do 89:77 i tu je utakmica rešena.Stigli su domaćini i do 14 poena prednosti ali je na kraju ipak bilo 91:81.
Povreda Sanela Mukanovića znatno je uticala na igru Zlatibora, Stanisavljević je imao čak 10 izgubljenih lopti .Ceo tim Vojvodine imao je 10 izgubljenih lopti, a Zlatibor čak 19. I u skoku su domaćini dominirali i ostvarili ukupno 38 skokova, od toga 16 u napadu.Čajetinci su imali 7 skokova manje , nešto bolje su šutirali za tri poena , ali slabije i za jedan i za dva poena.Stekao se utisak da je malo nedostajalo za pobedu ali i da je to malo teško ostvarljivo sa nedovoljno oporavljenim i nekoncentrisanim igračima .Vulić i Marić su postigli 19, odnosno 18 poena ali je nedostajao još jedan igrač raspoložen za pogotke.Bjelica i Stojačić su bili na svom nivou, ali su odlični bili i Milaković i Branković.
Borba za prva mesta i ulazak u KLS se nastavlja, a Zlatibor u narednom kolu dočekuje ekipu Napretka iz Aleksinca, koga još uvek nije savladao u drugoligaškoj konkurenciji.

U  velikoj dvoranni SPENSA, pred 250 gledalaca, meč su sudili Pavlica, Savić i Grujić.
Vojvodina:Zarić 15, Bjelica 18, Berbakov 8, Krtinić3, Jović, Branković 13, Stojačić 12, Stojanović 2, Orlić, Milaković 13, Grubor, Atanasov 7
Zlatibor:Tmušić, Mukanović, Brašanac, Stanisavljević 11, Jevđić 4,Kojić 3, Vulić 19, Smolović 3, Marić 18, Radić 11, Čorbić, Mandić 12