Poraz košarkaša Slobode u Novom Pazaru

NOVI PAZAR-Negde očekivano, pobedničkoj seriji košarkaša Slobode morao je doći kraj. Na sreću, sinoćni poraz ne menja apsolutno ništa što se tiče tabele i ciljeva Užičana . OKK Novi Pazar – KK Sloboda Užice 94:82 (49:38).

Utakmicu bolje otvaraju košarkaši Slobode. Na krilima pređašnjih dobrih igara, Tadija Tadić fino predvodi Užičane koji polovinom prvog kvotera imaju prednost od +7 (05:12). Sve do kraja četvrtine, ekipa Slobode igra sasvim solidno, konstantno je u vođstvu, i atipično neefikasan prvi period poenima Ćubića rešava u svoju korist rezultatom 14:19.

foto.kk sloboda

Kako počinje druga četvrtina, tako domaći znatno boljom napadačkom igrom i čvrstom defanzivom za 5 minuta prave seriju 19:01, koja će, ispostaviće se, odrediti dalji tok utakmice. Ozbiljan plus za Novi Pazar, +13 (33:20).
Jako slab period igre Užičana, mnoštvo propuštenih napada, izgubljenih lopti, defanzivnih propusta…
Seriju konačno, iz time-outa, trojkom seče Tadić. Košarkaši Slobode u nastavku uspevaju smanjiti ogroman deficit, da bi Aleksandar Todorović trojkom sa zvukom sirene Novom Pazaru vratio ozbiljnu prednost pred 15-ominutnu pauzu.

Za očekivati je bilo da košarkaši Slobode reaguju s’ početka drugog poluvremena. To se i desilo – poenima Pažina i Nikolića – međutim samo na kratko… Pazarci vrlo brzo vraćaju stvari na pređašnje stanje, prednost dižu do maksimalnih +19 (66:47).
Tadić i Đorđević, u nastavku, dvema trojkama vraćaju nadu Užičanima u eventualni preokret.
Pred poslednjih 10 minuta, +13 je u korist košarkaša Novog Pazara (76:63).

Poslednji period ne donosi promenu u odnosu snaga na parketu. Pazarci lako održavaju stečenu prednost i beleže važan trijumf nad gostima iz Užica.

Na kraju zasluženih, OKK Novi Pazar – KK Sloboda Užice 94:82 (49:38).

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Dimitrije Nikolić sa 20 postignutih poena. Foster je dodao 15, Simović 13, Tadić 12, a Pažin 10 poena.

Kod pobednika, lepo raspoređeni poeni. Todorović 17, Brunčević i Korać po 16, Novaković i Melori po 14.

U sledećem kolu, košarkaši Slobode dočekuju ekipu novosadske Vojvodine, u nedelju u Velikom parku.

Izveštaj: Djordje Stanojčić