Poraz košarkaša Slobode od Napretka

UŽICE – Košarkaši Slobode su u 20. kolu Druge muške lige Srbije na svom terenu izgubili od ekipe Napredak Maksi Ko rezultatom 76:81.

Iskusni gosti iz Aleksinca su od starta zaigrali brzo, agresivno i borbeno u odbrani. Već u prvoj deonici susreta napravili razliku od 24 poen koja je na kraju ipak bila nedostižna za Užičane.
Najefikasniji u redovima Slobode Miloš Koprivica je posle utakmice rekao:
Loše smo započeli večerašnji meč a posle je bilo jako teško da stignemo njihovo vođstvo od 24 razlike. Na kraju nedostajalo nam je i malo sportske sreće. Definitvno početak utakmice je presudio ovu utakmicu.
Trener Slobode Miloš Obrenović je i pre utakmice upozorava da u goste dolazi jedna izuzetno kvalitetna i ozbiljna ekipa iz vrha tabele:
Nismo ušli u utakmicu kako treba, imali smo tehničkih grešaka, mnogo smo mekano stajali u odbrani, što je rezultiralo sa 30 primljenih poena. Sam podatak da smo u ostale tri četvrtine primili 51 poen dovoljno govori. Protiv ovako iskusne ekipe koja dođe na gostujući teren i zna šta hoće, ne sme da se dozvoli tih deset „žutih minuta“ u odbrani. Bez obzira što smo u drugom poluvremnu bilo mnogo bolji tim, to ipak nije bilo dovoljno da utakmicu rešimo u svoju korist i da dođemo do velike pobede. Moramo dobro analizirati ovu utakmicu da pokušamo da u preostalih šest utakmica te greške ne ponavljamo i da postignemo što veći broj pogodaka. –
Sloboda-Napredak 76:81 (12:30, 18:15, 25:14, 21:22)
U Sportskoj dvorani Veliki park, pred 300 gledalaca meč su sudili Nikola Kovinić, Stefan Dašić i Andrija Savić svi iz Kraljeva.
Za Slobudu su nastupili Arnautović 15, Anđić 16, Andrić, Miljanić, Koprivica 19, Čorbić, Nikolić 11, Bjelak, Paunović 5, Djurašević 9, Knežević 1, Simović.
Dok su gosti ekipa Napretka igrali u sastavu Vorkapić 14, Anđelković 6, Mojsilović 3, Jusić, Miladinović 12, Milenković, Stevanović 16, Stamenković 16, Ilić 6, Trajilović 8.