Podvig sa desetoricom (VIDEO)

IVANJICA – Komšijski derbi između Javor Matisa i Mladosti u potpunosti je pripao domaćoj ekipi ubedljivim rezultatom 3:0, iako su Ivanjičani od 15. minuta igrali sa igračem manje.

Po veoma hladnom vremenu na teškom terenu, pred 400 gledalaca obe ekipe su tražile svoju šansu za osvajanje bodova, jer su i jednima i drugima bili veoma potrebni. Nenad Milovanović nije mogao da računa na pocrvenele Tumbasevića i Jovanovića pa je izveo ekipu u sastavu:  Rosić, Bogdan Milošević, Ivan Milošević, Šatara, Pešić (Badji 76’), Pejović, Radivojević, Sinđić (Lazić 55’), Pavlović, Dimić (Trifunović 46’), Odita. Vlado Jagodić bez briga oko povreda i kartona pa je njegova ekipa nastupila u sasatvu: Đogatović, Ristovski, Karišik, Crnomarković , Amanović, Marčić, Panić, Silva, Marković (Sević 65’), Đerić (Kornelijus 21’ ), Mrkaić. Utakmicu je sudio Petar Piper a pomagali su mu Nemanja Petrović i Slobodan Pavlović.

Javor Matis je bio pod teretom moranja jer se nalazi u zoni ispadanja i svaki bod je zlata vredan, dok je Mladost u Ivanjicu doputovala raterećenija i sa boljom tradicijom. Ipak, bolje su  utakmicu otvorili Ivanjičani jer su već u 6.minutu stekli prednost. Silva je izveo korner sa leve strane a bivši igrač Mladosti, pojačanje Javor Matisa od ove zime, Ivan Marković najbolje reaguje na centaršut Brazilca i glavom šalje loptu iza leđa golmana Rosića. Sve je išlo po planu a onda je od 15 minuta domaćin je na terenu ostao sa 10 igrača.Crnomarković je prvo napravio grešku kada mu je Odita oduzeo loptu i krenuo ka Đogatoviću, a štoper Javor Matisa ga zaustavlja na nedozvoljen način, pa mu je Piper opravdano pokazao direktan crveni karton. Slobodan udarac je izveo Radivojević ali nije bio ni blizu da iznenandi Đogatovića. Brojačano jači Lučanci konstatno drže loptu u svojim nogama i iz toga dolazi prilika za izjednačenje u 29.minutu. Dugo je lopta išla od noge do noge da bi Ristovski pogrešio, a Pejović neprecizno šutirao sa 15 metara. Iako sa deset igrača, domaćin duplira svoju prednost u 36. minutu.Silva je u dva navrata slao loptu pred gol Rosića da bi ona na kraju došla do Panića. Sinđić je nesmotreno startovao a Piper posle kraćeg razmišljanja pokazuje na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Silva i doveo svoju ekipu do prednosti 2:0. Rosić je procenio gde će lopta ali je Silva veoma precizno pogodio donjii desni ugao njegovog gola. Gosti kao da su bili u blagom nokdaunu pa do kraja poluvremena nisu uspeli ozbiljnije da zaprete Đogatoviću, tako da je ostao rezultat 2:0.

Milovanović je želeo da njegova ekipa što pre postigne gol i utakmicu uvede u neizvesnost pa je odmah izvršio izmenu Dimić-Trifunović. Ipak drugo poluvreme počinje solidnim udarcem Amanovića u 47. minutu kada lopta završava preko gola, a u 50. je Radivojević zapretio udarcem sa 18 metara i zamalo je bio neprecizan.Domaćin je bio primoran da uđe u krilo svom golmanu a gosti nisu imali ideju kako da probiju taj zid. U 65. beležimo zanimljiv pokušaj Lazića koji završava bez realizacije. Dosta ozbiljniju priliku je imao Trifunović je u 69. kada je šutirao iskosa sa 7-8 metara a Đogatović odlično reaguje. U jeku najveće inicijative Lučanaca domaćin ih kažnjava trećim golom. Sevnula je kontra u 76.minutu preko fantastičnog Silve koji je prvo promešao Bogdana Miloševića, a onda kao na tacni proigrao Panića kom nije bilo teško da zatrese Rosićevu mrežu za 3:0. i gašenje nade da Mladost može do bilo kakavog preokreta. Ionako visok rezultat mogao je biti još veći da je Marčić bio za dlaku precizniji, a odmah za njim i rezervista Petković, u 90. minutu. Kada se sve sabere pobedu je odnela ekipa koja je imala veću želju za njom, a to je danas bio Javor Matisa.

Ovom pobedom Javor Matis se istom merom revanširao Mladosti za poraz u prvom delu prvenstva i tako prekinuo niz od sedam utakmica bez pobede u međusobnim duelima. Ivanjičani sada imaju 18 bodova i nalaze se na 14. mestu Superlige. U narednom kolu koje je na program već u sredu Javor Matis gostuje Zemunu.