Podela bodova (video)

POŽEGA -Sloga jena domaćem terenu podelila bodove sa Budućnost Krušikom i tako nastavila niz nepobedivosti. Požeški srpskoligaš ne zna za poraz od 12.oktobra kada je poražen na svom terenu od Železničara a do sa današnjim remijem niz bez poraza došao je do broja deset.

Jovan Nikitović je imao na raspolaganju kompletan igrački kadar pa je izveo ekipu u najjačem sastavu: Rumenić, Đokić (Đorđilović 51′), Radovanović, Ćendić, Nikolić, Filipović, Ružičić, Arsić (Arsić 62′), Kuveljić, Plazinić i Stanković (Vukašinović 3′). Ekipa Dejana Nikolića u Požegu je doputovala kao jedina ekipa čija se mreža nije zatresla ovog proleća a u startnoj jedanaestorci nastupili su: Vojisavljević, Đorđević, Stelja, Čočović, Gentić, Stevanović, Kosić (Nešić 88′), Milinković, Ilić, Rašević (Đurić 62′) i Baljak (Đermanović 60′). Ivan Nikitović iz Čačaka je bio glavni delilac pravde a pomagali su mu Ljubiša Borisavljević iz Ivanjice i Mališa Cvetković iz Kragujevca.
Lepo vreme i dva rivala iz vrha tabele privuklo je pažnju 400 gledalaca na stadionu u Požegi. Kako je i najavljivano iz oba tabora, veoma „tvrda“ utakmica bez mnogo prilika za postizanje gola, sa dosta taktičkih zamilsi Nikitovića i Nikolića, pa je uglavnom viđena rovovska borba na sredini terena. Gosti su na samom početku tačnije u 5.minutu utakmice zapretili preko Ilića, kada je oprobao svoj udarac sa dvadesetak metara, alopta završila preko prečke. Dobru priliku Valjevci su imali u 10.minutu posle kornera sa desene strane. Najbolji u skoku bio je Baljak ali je loše zahvatio loptu glavom i ona odlazi visoko preko gola. Sloga je dobra zatvarala sve prilaze svom golu i čekala pravu priliku da ugrozi Vojisavljevića. Jedna takva prilika desila se u finišu prvog poluvremena kada je agilni Radovanović proigrao Plazinića koji vara Stevanovića ali ne i golmana Valjevaca, tako da je na kraju prvih 45 minuta ostalo 0:0.
U nastavku utakmice već na samom stratu gosti dolaze do prednosti . Rašević je dobio loptu na protivničkoj polovini, odlično proigrao Kosića, koji je bio brži od Ćendića i Radovanovića i rutinski plasirao loptu pored nemoćnog Rumenića za 0:1 i veliku radost gostiju. Ništa se nije menjalo u odnosu snaga na terenu posle gola gostiju, i dalje s igralo između dva šesnaesterca a Arsić je pokušao udarcem iz daljine da iznenadi Vojisavljevića ali je njegov udarac bio izblokiran od strane Gentića. Na isti način je osujećen i napad Plazinića u 72.minutu, a pokušaj Ružičića iz slobodnog udarca u 75.minutu golman Vojisavljević lako rešava. U U80.minutu lopta dolazi sa desne strane,golman gostiju interveniše tako što je šalje u korner nakon čega Sloga dolazi do izjednačenja. Najbolji u skoku je bio Kuveljić koji glavom, neodbranjivo šalje loptu iza leđa nemoćnog Vojisavljevića. Sloga je zapretila i u 85.minutu posle prekida kada je Ćendić šutirao glavom iz velike gužve, pored gola a do kraja utakmice nije bilo više uzbuđenja pa je utakmica završena podelom bodova što je i najrealniji ishod ove utakmice.

Sudija Nikitović je dobro vodio ovaj meč a pokazao je tri žuta kartona, i to sva tri gostima iz Valjeva, Raševiću, Đorđeviću i Kosiću. Nikitović je u finišu meča isključio trenera gostiju Dejana Nikolića zbog nesportskog ponašanja, ali to na kraju nije pokvarilo utisak današnje utakmice. U sledećem kolu Sloga gostuje u Beloševcu domaćoj Pobedi.