Podela bodova (VIDEO)

GORNJI MILANOVAC – Pioniri Metalca i FAP-a odigrali su utakmicu bez golova mada je bilo prilika na obe strane.

Seniorske utakmice u svim ligama su zbog nepovoljnih vremenskih uslova odložene ali zato nije bilo zime za pionire Metalca i FAP-a koji su pred 150 gledalaca na veštačkoj podlozi odigrali utakmicu 17. kola zapadno moravske lige. FAP je u Gornji Milanovac doputovao kao favorit jer se nalazi na drugom mestu sa četiri boda zaostatka za vodećom Slobodom iz Užica, dok je Metalac u donjem delu tabele. Veoma važna utakmica za obe ekipe a FAP je igrao u sastavu: Nikačević, Mostarac, Enes Hodžić, Babić, Ratković, Kolašinac, Haris Hodžić, Jeremić, Bistričić, Pešović i Oparnica. Sastav domaćina koji sa klupe predvodi Željko Glišović izgledao je ovako: na golu je bio Milanović -Matijević, desno Petrović, levo Školjević, štoperi Milivojević i Marković, u sredini terena Jevtović, Mirković, Glišović-Lukić,  Pešović i u napadu Mijatović i Luković. Utakmicu su sudili Miroslav Miletić glavni, Nikola Petrović prvi a Slobodan Starčević drugi pomoćni svi iz Gornjeg Milanovca.

Viđena je prava fudbalska predstava, tvrda sa prilikama na obe strane ali sa lošom završnicom pa su mreže svih 90 minuta mirovale. Prve dve prilike imali su domaći igrači, oba puta preko Lukovića. Prvu u 4. minutu kada je napadač Matalca na odličan pas Glišović-Lukića izšao sam pred gilmana Nikačevića ali se mnogo raztmišljao pa Kolašinac stiže da ga spreči da se upiše i listu strelaca. Minut kasnije se sam izborio za loptu pa se zaglavio između tri igrača FAP-a ali je ipak pronašao prostor za udarac koji je uspešno zaustavio Kolašinac. Promašajima iz mnogo izglednijim prilikama revanširao mu se Oparnica koji je u 16. minutu izbegao ofsajd zamku i kao vihor krenuo ka Milanović-Matijeviću. Usledila je očajna završnica kao i u 21. kada je isti igrač na idealno dodavanje Harisa Hodžića šutirao traljavo pored gola. Poslednju priliku u prvih 45 minuta gosti su imali preko najopasnijeg igrača Oparnice kada je posle dosta petljanja na kraju šutirao i uz pomoć  Milanović-Matijevića pogodio prečku dok je domaćin u finišu prvog poluvremena mogao do vođstva. Luković koji je danas očigledno bio dekoncentrisan i nije uspeo ni iz trećeg pokušaja. Sve je lepo uradio Glišović-Lukić a Luković u padu loptu šalje pored gola.

Drugo poluvreme sa manje prilika za postizanje gola, a prvi pokušaj beležimo u 50. minutu kada je sa 20-tak metara šutirao Petrović. Gosti od 57. minuta igraju sa desetoricom jer je Oparnica dobio drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja. Domaćin sa igračem više pruzima inicijativu pa Mirković u 62.minutu pokušava udarcem iz daljine. Posle velike greške Jevtovića, Haris Hodžić je mogao u 70. minutu da donese vođstvo svojoj ekipi ali nije bio precizan, da bi minut kasnije i on morao ranije u svlačionicu. Lopta je otišla u aut igrač FAP-a je iz protesta nesportski reagovao i Miletić mu je pokazao drugi žuti, a potom i crveni karton. Ni dva igrača više nisu bila dovoljna Metalcu da postignu gol, a Glišović-Lukić  je bio najbliži tome u samoj završnici utakmice kada je dobro promešao Hodžića, Babića i Kolašinca i šutirao pored gola pa je do kraja ostalo 0:0.

Metalac u narednom kolu gostuje u Bajinoj Bašti domaćoj Slogi.