Podela bodova u Ivanjici Javor Matis-Novi Pazar 1:1(video)

IVANJICA – Novi Pazar je uspeo da ostane neporažen pred ivanjičkom publikom iako je poslednjih 20 minuta igrao sa igračem manje.

javorIako je utakmica između Javor Matisa i Novog Pazara odigrana u večernjim satima vreme za igru je bilo veoma teško. 500 gledalaca je videlo utakmicu sa dva različita poluvremena gde je drugih 45 minita bilo i te kako bolje. Domaćin je želeo pobedom da potvrdi bod iz Surdulice a Novopazarci da odu kući neporaženi što im je na kraju i uspelo, iako su polsednjih 20 minuta igrali sa igračem manje. Oba trenera su veoma oprezno ušli u ovaj meč, Javor Matis jer je tokom ovog leta rekonstruisao tim i još uvek se ne zna prava snaga ovog tima, a Novi Pazar jer je preskočio prvo kolo protiv Vojvodine. Veselinović je izveo ekipu u sastavu: Đogatović, Karišik, Tomanović, Jovanović  (Milisavljević 57′), Gafurov, Đokić,(Tandir 83′), Milović, Terzić, Dimitrić (Stojaković 64′), Amanović i Bjedov. Marić trener Novog Pazara opredelio se za stratnu postavu: Živković, Alivodić, Pantelić, Travančić (Mutavdžić 75′), Đoković (Vasilić 64′), Pajović, Lepović (Kunić 71′), Dimitrijević, Marić, Micevski iTintor. Novak Simović je bio glavni delilac pravde a pomagali su mu Vladimir Jovanović i Nemanja Petrović.

Prvo poluvreme je donelo igru koja je bila sve samo ne lepršava. Uglavnom igra na sredini terena sa dosta opreza na obe strane,  pa su prilike većinom dolazile posle individualnih pokušaja i udaraca iz daljine. Prvi su zapretili gosti u 6.minutu kada je Đoković pokušao udarcem, iskosa sa leve strane. Đogatović je odbio loptu, a nakon toga odbrana Javor Matisa otklanja bilo kakvu opasnost ispred svog gola.U 17. je uzvratio Đokić kada je lopta posle njegovog udarca završila pored desne stative, ali je zato Gafurov bio mnogo precizniji u 30.minutu. U prvom trenutku je izgledalo da je Gafurov zaboravio loptu ali je Uzbekistanac ponovo došao do nje, nakon čega je usledio dobar udarac a Živković paradom  dolazi do lopte. Priliku je imao i Dimitrić kada je sve osim završnog udarca dobro uradio tako da nije bilo prevelike opasnosti po golmana Živkovića. Igrači obe ekipe na poluvreme odlaze bez postignutog gola.

Drugo poluvreme donosi mnogo bolji fudbal sa dva gola i par lepih prilika na obe strane. Već u 49. minutu Đokić je šutirao iskosa sa leve strane a lopta odlazi pored gola. Bio je to nagoveštaj bolje igre domaće ekipe koja je preuzela posed lopte i više se igralo na polovini gostiju. Novu priliku, u 67.minutu ima Bjedov, strelac oba gola protiv Radnika, ali nije bio dovoljno visok za loptu koju je pred gol ubacio Terzić. Minut kasnije velika radost na stadionu pored Moravice. Stojaković je dodao loptu do rezerviste Milisavljevića a on do Gafurova. Mali trenutak nepažnje odbrane gostiju je bio dovoljan za napadača Javor Matisa koji postiže evrogol i dovodi svoju ekipu do prednosti od 1:0.

Činilo se da je Javor Matis u tim trenucima slomio otpro gostiju, naročito u 73.minutu kada je štoper Pajović igranjem rukom zaustavio prodor Gafurova, a kako je već prethodno bio u beležnici sudije Simovića usledio je put u svlačionicu. Kada se niko nije nadao gosti dolaze do izjednačenja od 1:1.. Loptu pred gol poslao Alivodić, Tintor koristi svoju visinu i preko Đokića glavom matira nemoćnog Đogatovića u 75.minutu.  80. minut donosi novu veliku priliku za Gafurova. Stojaković ga je odlično proigrao, Živković je stajo daleko od svog gola a strelac jedinog gola za Ivanjičane ne uspeva da ga lobuje i ponovo se upiše u listu strelaca. Dva minuta pre kraja utakmice pokušao je i rezervista Tandir, na centrašut Stojakovića a kazna je mogla da stigne minut kasnije kada je Đogatović odličnom intervencijom zaustavio udarac Kunića. U nadoknadi vremena beležimo dve prilike za domaće. Prvu u drugom minutu kada let ubačene lopte pred gol loše  ceni Živković, Milović je šalje u prazan gol a Vasilić sa gol linije u korner.  Drugi je imao minut kasnije Karišik ali je ovoga puta Živković bio siguran.

javor1Javor Matis, ako računamo i prethodno prvenstvo već šestu utakmicu za redom nema pobedu na domaćem terenu. Ekipa se i dalje uigrava, očekuju se još neka pojačanja i kako prvenstvo bude odmicalo treba očekivati bolja izdanja . U sledećm kolu Javor Matis gostuje novajliji u ligi, ekipi Bačke.