Podela bodova na startu (VIDEO)

IVANJICA – Stari znanci Javor Matis i Metalac podelili su bodove na premijernom meču Prve lige Srbije.

Žreb je hteo da se već u prvom kolu sastanu dva bivša Superligaša Javor Matis i Metalac. Utakmica je odigrana u večernjem terminu i derbi meč je otvorio prvoligašku sezonu u ovoj takmičarskoj godini. Posle 90 minuta dobre igre rivali su podelili bodove u utakmici koja je mogla da zadovolji 500 gledalaca koji su došli da pogledaju ovaj meč. Aleksandar Janjić je ponovo stigao u Ivanjicu ali ovoga puta kao trener Metalca koji je utakmicu počeo u sastavu: Kostić, Mijailović, Vranjanin, Milekić, Koraksić (Tomić 60’), Anđić , Šarac, Grbović (Savić 80’), Rovčanin, Kecap (Čumić 76’) i Ilić.  Igor Tufegdžić šef stučnog štaba Javor Matisa opredelio se za sledećih jedanaest igrača: Đogatović, Dolmagić, Kolaković, Kornelijus, Josović, Cuckić, Cvetković, , Milovanović , Amani (Sević 57’), Petković i Marković. Utakmicu je sudila sudijska trojka iz Beograda Dejan Trifković kao glavni, Miloš Karadžić prvi i Goran Bogićević drugi pomoćni sudija. Utakmica je počela onako kako je i očekivano, tvrdo sa dosta opreznosti mada je Metalac imao dominaciju. Lopta je više bila u njihovom posedu dok je domaćin želeo da preti iz kontranapada. Nije bilo ozbiljnijih prilika da bi Josović u 17.minutu pokazo da će biti pojačanje za Ivanjičane kada je redom iza sebe ostavljao svoje protivnike ali je na kraju Amani požurio i ušao u ofsajd. Pet minuta kasnije Javor Matis dolazi do prednosti. Upućena je lopta pred gol gostiju Josović je bio najbolji u skoku i prosledio je do Amanija čiji oštar centaršut u gol pretvara Petković. Prvu priliku za Metalac beležimo u 27. minutu kada je najistureniji igrač plavih Ilić šutirao ka golu Đogatovića što je bio lak plen za iskusnog golmana. Na isteku 34.minuta posle prekršaja nad Cvetkovićem koji je i izveo slobodan udarac još jednom je priliku imao Petković dok je Metalac dva minuta kasnije preko Kecapa još jednom zapretio ali su dobili samo udarac iz ugla. Svoju bolju igru Metalac je krunisao golom u 38.minutu. Josović je napravio faul pored klupe Javor Matisa. Mijailović je proigrao na brzinu Rovčanin kojeg su domaći igrači pustili prvo da dugo nosi tu loptu a potom i da se namesti za udarac sa nekih 20 metara od gola, ona na tom putu udara nekog od odbrambenih igrača i završava u desnom uglu nemoćnog Đogatovića. Nakon toga nismo videli nijedno veliko uzbuđenje ni pred jednim golom pa je poluvreme završeno rezultatom 1:1. Gledaoci su mogli da budu zadovoljni prikazanom igrom koja je imala dosta tempa, deula i dinamičnosti bez obzira što je u pitanju prvo kolo.

Prvu priliku u nastavku videli smo u 53.minutu. Cvetković je idealno proigrao Markovića koji je u jednom trenutku ostao sam u šesnaestercu gostiju, usledio je udarac ali pravo u golmana Kostića pa nije došlo do promene rezultata. U 67. prvo velika gužva pred golom Metalca. Cvetković je bio inicijator akcije kada je proigrao Markovića, on je želeo da pošalje loptu pred gol gostiju ali je to sprečio Milekić. Svi su skočili i tražili jedanaesterac a Trifković nije mislio tako. Nakon toga je sevnula kontra Metalca preko Kecapa koji je kao tenk krenuo ka polovini domaćih. Na kraju je Tomić centrirao a Ilić glavom zamalo šutirao pored gola. Znaimljiv pokušaj je imao u 73. Sević tražeći Markovića a u istom minutu odlično je šutirao rezervista Metalca Tomić. Javor Matis je bio dosta konkretniji u nastvaku pa je imao veliku priliku u 83.minutu. Prvo je Kolaković odličnovideo usamljenog Sevića koji se nije najbolje snašao ali je ipak izborio korner za svoju ekipu. Cvetković je izveo uzdarac iz ugla a Marković loptom pogađa stativu. Na kraju podela plena u utakmici u kojoj je svakoj ekipi pripalo po poluvreme.

Utakmica je opravdala status derbija. Obe ekipe dobro fizički pripremljene tako da je svih 90 minuta tempo bio na visokom nivou. I jedni i drugi mogu da žale za celim plenom ali je na kraju svakom pripao po bod. Metalac je bio bolji rival tokom prvih 45 minuta dok je Javoru pripao nastavak. Dejan Trifković nije blistao na ovoj utakmici. Loše procene, slabo postavljanje koje je bilo najprimetnije kod situacije kada je bila dilema oko jedanaesterca za Javor. Nalazio se daleko od lopte, pa je pomoćnik procenjivao situaciju. Pokazao je pet žutih kartona tri domaćinu i dva gostima. U narednom kolu Javor Matis gostuje novajliji u Prvoj ligi Srbije ekipi Žarkova.