Pobeda za opstanak (video)

UŽICE – Fudbaleri Slobode su na svom terenu savladali ekipu Sloge (PM) 1:0 (0:0). Strelac jedinog gola bio je Milan Jeremić u 73. minutu iz jedanaesterca.

sloboda-sloga1Važnost utakmice otežala je igru momaka u crveno- crnim dresovima pa su utakmicu počeli dosta nerovazno i u grču. U prvom poluvremenu videla se jedna prosečna fudbalska predstva u kojoj su domaći fudbaleri pokušavali da ugroze Mišićev gol, a gosti su se uglavnom branili. U ovom delu igre zabeležene su samo dve izgledne prilike. Emeka Džejkobs je glavom sa pet metara u šestom minutu bio neprecizan, dok je u redovima Petrovčana šansu „prokockao“ Ivić u 34. minutu kada je šutirao sa 15 metara ali je lopta završila iznad prečke.

U nastavku susreta malo bolja i srčanija igra Užičana. U 53. minutu Džejkobs je sjajno uposlio Đorđevića koji sa osam metara nije uspeo da smesti loptu u mrežu. U 69. minutu gosti su imali najbolju priliku da postignu gol. Mladi Vidić je pogrešio, Lepojević mu je oduzeo loptu i znalački uposlio Miloškovića koji je sa samo tri metra iskosa šutirao ali je Tasić bio na mestu i sprečio siguran pogodak.

Odlučujući gol pao je u 73. minutu. Iskusni Vukojičić na nedozvoljen način srušen je u kaznenom prostoru a glavni sudija Dragan Čolović iz Raške je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Rezervista Milan Jeremić bio je precizan i doneo veliku radost i saigračima i navijačima.
U 75. i 76. minutu crveno crni su mogli da dođu i do ubedljivije pobede. Najpre je Đorđević uposlio Džejkobsa, ali ovaj glavom šalje loptu sa šest metara iznad prečke. Odmah u sledećem napadu Đorđević je bio neprecizan sa 12 metara.
U narednom kolu Slobode u četvrtak 26. maja gostuje u Beogradu protiv Sinđelića, a potom u nedelju 29. maja na svom terenu dočekuje ekipu BSK-a.

Na konferenciji za novinare posle utakmice pojavio se samo trener Slobode Predrag Ristanović koji je istakao da je sama borba za opstanak takva da igrači igraju sa dosta grča i nesigurnosti.
„Ekipe sigurno igraju sa 30 posto svojih mogućnosti i taj grč je primetan na svim našim prethodnim utakmicama. Strah od vođstva i od gubitka bodova nas je mnogo koštalo do sada. U ovoj utakmici se desilo to isto. Prvo poluvreme smo odigrali ispod svakog nivoa a drugo dosta kvalitetnije. Do penala smo došli zasluženo, a i posle postignutog gola imali smo nekoliko situacija koje su mogle da se završe pozitivno i da povećamo vođstvo. Nadamo se i da će se rezultati u naredna dva kola poklopiti i da ćemo opstati u Prvoj ligi“.
Izvor:Infoera