Pobeda za nadu

UŽICE – Golom Lekića iz jedanaesterca Sloboda osvojila veoma važna tri boda.

Utakmica protiv Bačke protekla je u stilu svih utakmica koje je u ovoj polusezoni odigrala ekipa Slobode – anemično, bezidejno i amaterski. U tome su im danas pomogli i igrači Bačke koji su, stiče se utisak u Užice doputovali “onako”. Tome u prilog ide podatak da u protkolu nisu imali 18 već 16 igrača, što je neozbiljno za klub ovog ranga takmičenja. Milenko Kiković ni danas nije mogao da računa na Jovanovića pa je za razliku od utakmice protiv Javora Matis, kada je igrao bez špica, protiv Bačke u startnu postavu uvrstio Jakšića. Sloboda je igrala u sastavu: Čančarević, Miličić, Ristić, Milekić, Raković, Plavšić, Lekić, Dolmagić (Milanović 90’+2), Prtenjak (Vidić 90’), Vukmirović i Jakšić (Bosman 60’). Bačka je užičkoj publici predstavila ekipu u sastavu: Drinić, Zogović, Pešić, Klisura, Saša Ivković, Radoja, Bajić (Vukanović 54’), Bjeloš, Čeković (Zečević 62’), Trivunović, Radovan Ivković (Dukić 71’). Utakmicu je sudio Nemanja Petković iz Beograda a pomagali su mu sugrađanin Bojan Banović i Nikola Miladinović iz Jagodine
Početak utakmice nije nagoveštavao da će 400 ljubitelja fudbala na Gradskom stadionu gledati veoma lošu fudbalsku predstavu. U 7.minutu gosti iz Bačke Palanke prete preko Radovana Ivkovića koji je očajno ragovao u situaciji kada se našao oči u oči sa raspoloženim Čančarevićem. Kazna za promašaj je stigla posle samo četiri minuta. Petković je dosudio slobodan udarac na levoj strani, iskosa, a lopti je prišao Prtenjak. Pešić je čvrsto držao Rakovića, na kraju ga i oborio a glavni sudija ove utakmice prosle kraćeg razmišljanja pokazuje na “kreč”. Odogovornost je preuzeo Lekić koji rutinski vara Drinića i dovodi svoju ekipu do prednosti od 1:0. Do kraja prvog poluvremena viđena je još jedna prilika u režiji gostiju u 36.minutu. Čeković se na petercu nećkao par sekundi, što je bilo dovoljno odbrambenim igračima Slobode da ga spreče u nameri da postigne gol. I to je bilo sve što su prikazali igrači obe ekipe za prvih 45 minuta igre. Nastavak je doneo još gori i neubedljiviji fudbal nego što je to bilo u prvom poluvremenu. Izdvajaju se samo dve situacije – prva u 56.minutu kada je Čeković, iz dosta sumnjive situacije propustio veoma dobru priliku, i druga – kada je Prtenjak u 64. šutirao sa 12 metara preko gola.
Ono što je najbitnije to su bodovi koje je Sloboda danas osvojila, ali igra koju je prikazala neće biti dovoljna da se obezbedi opstanak. Predstoji zimska pauza u kojoj će svi morati da se presaberu, da vide gde se ko nalazi kako bi u prolećnom delu prvenstva boljim igrama obezbedili igranje u Prvoj ligi Srbije i naredne sezone.
Titulu jesenjeg prvaka osvojio je Javor Matis koji ima 31 bod i ovu polusezonu završio je bez poraza, a odmah iza njega je Radnik sa 30. Sloboda će prezimiti na 15.mestu sa 16 osvojenih bodova, dok su Jedinstvo Putevi 10. sa 19 bodova.