Pobeda velika k’o kuća (video)

POŽEGA – Golom mladog Terzića u 87. minutu,  Sloga savladala novajliju u ligi Šapine.

sloga-sapineSloga je do veoma važna tri boda došla u samoj završnici meča i tako ostvarila prvu pobedu pred svojim navijačima, a bilo ih je oko 300. Jovan Nikitović je odredio ekipu: Rumenić, Tanasković, Spasenović,  Filipović, Ćendić, Vukašinović  (Leković 67′), Vasilić,  Ćirović, Radosavljević (Stanić 90 ‘), Plazinić, Tešić (Terzić 46’ ). Dragan Paunović trener Šapina Požežanima je predstavio startnu ekipu: Nikolić, Marković, Stanojević (Stojaković 83′ ), Živanović, Stević, Mišić, Cvetković, Milovanović 5 (Blagojević 46′), Pantić (Rakić 60’), Lepojević, Milovanović. Utakmicu je sudila sudijska četvorka: Filip Beloica iz Kragujevca glavni, Andrija Gojaković iz Velike Plane i Zorana Punoševac iz Kragujevca pomoćni i Nenad Đorđević iz Guče četvrti sudija.

Prvo poluvreme ne donosi ni f od fudbala. Gosti opredeljeni za odbranu svog gola, a domaći najlošiji tamo gde je najpotrebnije, u sredini terena. Sporo, bezidejno bez pravog pasa gde napadači ostaju totalno odsečeni od ostatka sveta. U takvoj igri beležimo pokušaj gostiju u 10.minutu kada je Lepojević izveo slobodan udarac a lopta uz pomoć vetra umalo da prevari istrčalog Rumenića. Sloga do prve prilike dolazi u 31.minutu kada je Ćirović proigrao Plazinića a najbolji strelac Sloge iz prošlog prvenstva iznenadio lošim rešenjem u završnici akcije. Najbolju priliku Sloga je imala u 42.minutu kada je Ćirović posle centaršuta Tanaskovića loptom pogodio stativu pa se na odmor ostišlo rezultatom 0:0.

Nikitović je u svlačionici ostavio neprimetnog Tešića a umesto njega na teren poslao drugog osamnestogodišnjaka Terzića, što se na kraju ispostavilo kao presudno. Videli smo u nastavku malo bolju igru i jači tempo pa je u 53.minutu Nikolić zaustavio nezgodan udarac Vasilića, a minut kasnije Plazinić propušta stopostotnu priliku. Izveden je korner sa desne strane, lopta dolazi u srce šesnaesterca a Plazinić iz idealne situacije ne pogađa mrežu gostiju. Mogao je Ćendić da se upiše u listu strelaca u 76.minutu kada je u padu loptu poslao ka golu Nikolića, a gol odluke je pao tri minuta pre isteka devedesetog. Sve je odlično uradio Plazinić na sredini terena, poneo loptu nekoliko metara pa potom pravovremeno proigrao mladog Terzića koji lagano matira Nikolića za veliko slavlje domaćih navijača i igrača.

Sudija Beloica je pokazao dva žuta kartona, po jedan sa obe strane ali se stekao utisak da ne vlada situacijom. Previše je seckao igru i činio igrače još nervoznijim nego što su bili, mada nijednom svojom odlukom nije uticao na rezultat. Slogu u sledećem kolu čeka jedno od najtežih gostovanja, u Lajkovcu domaćem Železničaru.