Pobeda u pravi čas (video)

IVANJICA – Posle 16. avgusta kada je Javor Matis poslednji put slavio na svom terenu došao je trenutak da se ta crna serija prekine.

javor-metalac2Savladan je Metalac iz Gornjeg Milanovca minimalnim rezultatom 1:0 pa su Ivanjičani osvajanjem ova tri boda i dalje u trci za plej of. Po sunčanom vremenu 600 gledalaca je pratilo utakmicu koja nije mogla da ih oduševi, jer je važnost bodova bila ispred umiranja u lepoti. Metalac poslovično tvrd, Javor Matis u grču jer svaki eventualni kiks bio bi udaljavanje iz grupe timova koji konkurišu za plej of. Mladen Dodić jena teren izveo ekipu: Đogatović, Gajić, Milović, Crnomarković, Miletić, Docić, Đokić, Švonja (Stojaković 46′), Eliomar (Zečević 88′), Gafurov (Josović 64′) i Dražić. Nenad Vanić nije mnogo eksperimentisao: Belić, Nikodijević, Rnić, Dopuđ, Sedlar, Panić, Mijić, Dimitrijević, Walberto (Merdović 61), Stojanović (Milovanović 46′) i Mladenović (Delić 83′). Utakmicu je sudio Igor Kocić iz Vlasotinca a pomagali su Nišlije Oliver Petrović i Bojan Jovanović. Četvrti sudija je bio Ivica Stojanović iz Aleksinca a dodatne sudija Danilo Grujić Niš i Petar Piper Čačak.
Kao što je već rečeno Dodić je akcenat bacio na rezultat jer mu je pobeda bila od izuzetnog značaja, dok je Vanić čak dva puta uživo posmatrao današenjeg domaćina kako bi što bolje pripremio svoju ekipu za današnji meč. Prva veliia gužva viđena je u 7.minutu kada je Docić izveo korner sa desne strane a Milović i Dražić ne dolaze do lopte. Pokušao je Đokić udarcem iz daljine ali je bio veoma neprecizan. U 19.minutu se činilo da domaći mogu ozbiljnije da ugroze Belića preko Dražića, da bi se na kraju ispostavilo da je majstor za makazice u Javor Matisu ipak Zečević. Domaćin na kraju uspeva da postigne toliko željeni gol. Silva je u 23.minutu izveo korner, najbolji u skoku je bio Đokić koji glavom matira nemoćnog Belića i dovodi Javor Matis do zasluženog vođstva. Da muka po Metalc bude veća, sudija Kocić pad Dimitrijevića karakteriše kao simuliranje pokazuje mu drugi žuti karton i ekipa iz Gornjeg Milanovca od 28.minuta utakmicu nastavlja sa desetoricom igrača. Brojčano jači, domaći do kraja poluvremena prete još jednom preko jedinog strelca Đokića ali ovoga puta je njegov udarac glavom bio preslab da savlada Belića.

Oba trenera su izvrišila po jednu izmenu na starti drugog poluvremena. Kod domaćih je igru napustio Švonja a na teren izašao Stojaković, dok je Vanić umesto Stojanovića u igru poslao Milovanovića. Ipak prvu ozbiljniju priliku imali su igrači Javor Matisa. Stojaković je proigrao Silvu koji je i započeo akciju, pa nastavio kretnju, potom se lepo oslobodio Sedlara dok je Dražić želeo efektno da završio ovu akciju. U 55.beležimo akciju Dražić-Stojaković-Dražić a na kraju je Belić bio brži od napadača domaćih, kao i dva minuta kasnije kada je zaustavio Gafurova. Mogao je Javor Matis da duplira svoju prednost kada je šutirao Docić a lopta na putu ka golu udara Zečevića i odlazi pored gola. Poslednju priliku na utakmicu imali su gosti kada je Merdović lukavo šutirao a lopta za dvadesetak sanimetara prolazi pored desne sttaive Đogatovićevog gola.
Ovom pobedom Javor Matis ostaje u trci za plej off. Veoma velika tri boda ali ukoliko žele do svog cilja trebaće im još ovakvih pobeda. Dodić će imati dve nedelje da oporavi ekipu od non stop igranja kako bi što spreminiji dočekali završnicu prvenstva.