Pobeda Slobode na domaćem terenu

UŽICE – Fudbaleri Slobode ostvarili su svoju prvu pobedu na domaćem terenu tek u 9. kolu, savladavši pred 500 gledalaca, Slogu iz Petrovca na Mlavi 3:1.

Sloboda je igrala u sastavu Čančarević, Milanović, Ristić, Raković, Milekić, Plavšić, Vukmirović (Lazić 90′), Jeremić, Jovanović, Lekić (Dolmagić 81′), Jakšić (Đokić 46′). Na golu Sloge je stajo dojučerašnji golman Slobode Ranković a ispred njega su bili Lepojević, Đoković, Veselinović (Tripković 60′), Stević, Planić (Rakić 46′), Antanasijević,Vejnović , Reljić, Appia (Kovačević 71′) i Stojanović. Sudili su Momčilo Marković iz Beograda, Dušan Jakovljvić iz Ivanjice i Pavle Piper iz Čačka.
Već u drugom minutu rapoloženi Lekić doveo je Slobodu do prednosti ali su gosti u 7. došli do izjednačenja preko Stojanovića koji je bio precizan sa bele tačke. Rezultatom 1:1 igrači su otišli u svlačionicu a posle samo 3 minuta igre u nastavku gosti ostaju sa 10 igrača u polju jer je Reljić opravdano dobio crveni karton. Nije puno trebalo Slobodi da kruniše brojčanu nadmoćnost. U 50.minutu Jovanović postiže gol za vođstvo Slobode i tako nastavlja svoju golgetersku seriju. Sudbinu gostiju zapečatio je svojim drugim, a za Slobodu trećim golom Nikola Lekić u 68.minutu. U 10.kolu Sloboda gostuje u Novom Sadu domaćem Proleteru.