Pobeda protiv Pobede (video)

POŽEGA – Sloga je osvojila sva tri boda protiv odlične ekipe Pobede iz Beloševca i tako ušla u krug ekipa iz sredine tabele.

Sloga je upisala svoju drugu pobedu ovoga puta protiv veoma dobre Pobede iz Beloševca rezultatom 3:1. Sloga je igrala u sastavu: Jeveričić, Tanasković, Radovanović, Nikolić, Ćendić, Jovanović, Vasiljević (Maričić 65′), Leković(Ružičić 46′), Filipović, Đorđević i Plazinić (Matković 84′) . Pobeda se požeškoj publici predstavila usastavu: Kostić (Radojević 44′), Bjelanović, Živanović, Petrović, Ljujić, Pejčinović, Keljević, Vidović (Đorđević 67′), Miljuš, Stojanović i Popović. Utakmicu je sudio Marko Racić iz Petrovca a pomagali su mu Marko Majstorović iz Smederevske Palanke i Slobodan Đorđević iz Smedereva.
Prvo poluvreme veoma slabo bez preteranih uzbuđenja i prilika za postizanje gola. Gosti su bili za nijansu bolji, više su loptu imali u svojim nogama i delovali su sigurnije od domaćih igrača. Prvu ozbiljniju priliku imali su igrači Pobede kada je Živanović dobro gađao levi ugao gola Jeveričića a pogodio stativu a odbitak Popović šalje visoko preko gola. U sutonu prvog poluvremena domaći su došli do vođstva. Đorđević je krenuo ka golu Kostića koji je zaustavio njegov udarac tako što je igrao rukom van svog šesnaesterca pa mu je Racić pokazao direktan crveni karton. Na gol je stao mlađani Radojević a danas najbolji u redovima Sloge Radovanović rutinski, kao sa penala, postiže gol za vođstvo njegove ekipe.
Iako sa desetoricom gosti se nisu predavali. Krenuli su na sve ili ništa i već u 53.minutu došli do izjednačenja. Bjelanović je prevario Jovanovića posle čijeg starta Racić bez dvoumljenja pokazuje na belu tačku. Popović je bio neumoljiv. I dalje su bojažljivo napadali požežani što govori i 58.minut kada je Vasiljević loše reagovao ali je zato na drugoj strani Jeveričić bio na visini zadatka posle udarca Miljuša. Sloga je povela u 70. minutu. Đorđević je centrirao sve lepo pratio Radovanović i lako poslao loptu u gol. Tek tada su se razigrali domaći pa su preko Đorđevića u 73.minutu i Maričića u 77. mogli do trećeg gola. Što nije uspelo njima uspelo je Jovanoviću kjoji se iskupio za napravljeni penal. Dobio je dobru loptu od Plazinića lepo se oslobodi dva igrača Pobede i rutinski potigao gol za sigurnu pobedu svoje ekipe. Polednnju priliku Sloga je imala preko Đorđevića koji je u 82.minutu pogodio stativu.
U narednom kolu Sloga gostuje u Ubu domaćem Jedinstvu strom poznaniku iz Zone Drina.