Pobeda na mišiće (VIDEO)

UŽICE – Sloboda se dugo mučila i na kraju savladala uporne Vrščane rezultatom 94:89 (26:24; 22:22; 19:26; 27:17).

Uvertira pred završnicu kupa Radivoja Koraća pred 800 gledalaca je uspela jer je savladana dobra i uporna ekipa Vršca, a utakmicu je odlučila poslednja četvrtina koju je Sloboda dobila 27:17.

Da neće biti nimalo lako videlo se od samog početka jer su gosti bili rešeni da skupo prodaju svoju kožu. Poveli su od samog starta a Dimić je pokazao da će biti nerešiva enigma za odbranu. U 6. minutu su imali prednost 12:6 a Sloboda mini serijom 6:0 stiže do izjaednačenja. Do kraja ovog perioda igre ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi na kraju Sloboda stekla blagu prednost od dva poena, 26:24.

Nastavak je tekao u istom ritmu, Vršac stiže do 26:26 i sledi period od dva minuta bez poena da bi Milošević pogodio trojku za Vršac a Pažin za Slobodu za 29:29. I tako do poluvremena, malo domaći, malo gosti za 48:46 posle prve dve četvrtine.

Treću deonicu mnogo bolje igraju gosti. Tada se činilo da može da dođe do iznenađenja jer je raspoloženi Dimić bio nepogrešiv iz svih pozicija i u poslednjem minutu ove četvrtine Vršac dolazi do +7, 65:72. Simović pogađa za dva pa su Vrščani pred zadnju četvrtinu imali +5, 67:72. Simović odmah pogađa trojku za 70:72, a Foster izjednačuje 72:72. Ni gosti nisu želeli predaju, držali su se do 37.minuta kada Sloboda dolazi do 85:79 i tu prednost nije ispuštala do kraja. Svemu tome doprinela je i neefikasnost obe ekipe jer u periodu od 36. do 38. minuta niko nije mogao da pogodi a sve to pogotkom za dva poena prekida Nikolić za 87:79.  Na 43 sekunde do kraja Vršac dolazi na -4, 89:85 i to je sve što su gosti uspeli u završnici.

Na kraju je pobeda pripala Slobodi 94:89 i to je bila 17 pobeda Užičana u 20 odigranih utakmica. Kod Slobode se istakao Simović sa 21 poenom i 12 skokova, Pažin je ubacio 18 a Foster poen manje. Dvocifreni su bili Simić sa 15 i Tadić sa 13 poena. Vršac je imao odličnog Dimića koji je postigao 33 poena i napravio indeks 44 (6/10 za jedan, 9/12 za dva i 3/6 za tri poena). Svemu tome je dodao 5 asistencija i 6 skokova što je bilo dovoljno za najkorisnijeg igrača utakmice. Milošević je ubacio 17, Grušanović 12 a Ćirković 11 poena.

Sada sledi završnica Kupa Radivoja Koraća i prva utakmica protiv Mega Bemaksa. Biće to prilika da se mladi sastav Slobode pokaže u najboljem svetlu u duelu ekipa koje igraju ABA 1 ligu i da pokušaju da naprave iznenađenje, što uopšte nije nemoguće. Mega Bemaks je u velikom problemu, juri opstanak u regionalnom takmičenju i pitanje je šta Milojević stavlja kao prioritet.

Sve u svemu Sloboda ima šansu a da li će je iskoristiti videćemo u četvrtak 13. februara od 19.30. Pobednik ide na pobednika duela Crvena zvezda – BKK Radnički. Drugi četvrtfinalni parovi su FMP – Dinamik Pay i Partizan – Borac.