Pobeda na domaćem terenu posle dva meseca

UŽICE – U utakmici sa pet golova Jedistvo Putevi savladali Moravac Orion 3:2.

Jedinstvo Putevi su ostvarili pobedu na svom terenu protiv solidne ekipe Moravac Orion u dobroj i otvorenoj utakmici, pred 300 gledalaca. Markićević nije mogao da računa na Ajkovića i Đurića pa se opredelio za sastav: Marinković, Božović, Joksimović, Orahovac, Gojković, Glišović (Pjević 62’), Čančarević, Arsić, Isidorović (Gajić 77’), Petrović i Janković (Cvetanović 87’). Moravac Orion je igrao u sastavu: Mitrović, Lampevski (Saša Marković 60’), Petrović, Stefan Marković, Radenović (Stefanović 65’), Regojević, Stankoivć, Ilić (Vukosavljević 81’), Nikolić, Kostadinov i Rajković. Utakmicu je odlično vodio Dejan Gligorović iz Beograda a pomagali su mu sugrađani Dragan Bogićević i Miroslav Lazić.
Gosti bolje otvaraju utakmicu. Igrao se 12.minut kada je Glišović pogrešio na sredini terena i tako protivniku omogućio kontranapad. Stanković je dobio loptu na polovini Jedinstvo Puteva, neometano je nosio do šesnaesterca a potom rutinski savladao nemoćnog Marinkovića. Radost gostiju nije dugo trajala. Posle samo dva minuta igre Lampevski je neoprezno startovao nad Arsićem, i odlični sudija Gligorović bez dileme pokazuje na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Isidorović koji je jakim i preciznim udarcem izjednačio na 1:1. Moravac je zapretio u 25.minutu posle kornera sa desne strane. Najbolji u skoku je bio Radenović, a prečka je bila saveznik domaćih. Do kraja poluvremena putari su imali tri solidna pokušaja preko Jankovića, Isidorovića i Arsića ali se rezultat nije promenio. Veoma dobro prvo poluvreme, završeno je rezultatom 1:1.
Početak drugog poluvremena protiče u znaku domaće ekipe. Gosti su se povukli na svoju polovinu i čekali priliku za kontranapad, dok su užički romantičari žarko želeli vodeći gol. To se i dogodilo u 63.minutu. Najbolji pojedinac na današnjoj utakmici, Ljubomir Arsić dolazi do lopte posle kornera i prisebno sedam metara pronalazi put do mreže. Nisu na tome stali fudbaleri Jedinstvo Puteva. Nastavili su sa napadima pa je Arsić u 71.minutu postigao svoj drugi a za putare treći pogodak. Izveden je aut sa desne strane, lopta posle greške odbrane gostiju dolazi do Arsića, a kapiten Jedinstvo Puteva ne greši. Gosti se nisu predavali, želeli su da prodaju svoju kožu što skuplje pa su češće bili na protivničkoj polovini. To je moglo da ih košta u 85.minutu. Sevnula je kontra domaćih, Arsić je izbegao ofsajd zamku i krenuo sam ka golmanu Mitroviću . Kada je bio u prilici da postigne het-trik izabrao je najlošije rešenje šutiravši pravo u Mitrovića. I umesto da bude 4:1, gosti golom Saše Markovića u 89.minutu smanjuju na 3:2 što se na kraju ispostavilo kao krajnji rezultat. Gligorović je u fer i korektnoj utakmici  pokazao pet žutih kartona Glišoviću, Gojkoviću, Čančareviću i Arsiću u Jedinstvo Putevima i Iliću iz Moravca Orion.
U sledećem 13.kolu Jedinstvo putevi gostuju u Kraljevu domaćoj Slogi.