Pobeda košarkaša Slobode na gostovanju (VIDEO)

VRŠAC – Dosta lakše nego što se očekivalo Užičani su, u možda i najkvalitetnijoj partiji ove sezone, zabeležili 5. ovogodišnji trijumf. KK Vršac – KK Sloboda Užice 75:92.

Izuzetno napadački raspoloženi bili su košarkaši Slobode u prvoj četvrtini. Utakmicu otvaraju serijom 8:0, Vrščani polovinom perioda hvataju priključak, da bi se košarkaši Slobode, dobrom odbranom i lepim rešenjima u napadu, na 2 minuta pre kraja odlepili na, najvećih do tada, +10 (18:28). Nažalost, period dobre igre nije dugo potrajao, Vrščani prave seriju 7:0, i na odmor posle prve četvrtine odlaze sa prihvatljivih (25:28).

Serija košarkaša Vršca nastavlja se i početkom druge četvrtine, sve do 16:0 (34:28). Užičani reaguju, vezuju par dobrih odbrana, Foster i Simić prave određenu seriju poena, i Sloboda je opet u vođstvu (36:38).
Uglavnom izjednačena igra do kraja poluvremena, pa ekipa Slobode odlazi na odmor sa +5, (44:49).

Utisci sa konferencije za medije nakon odigranog susreta: KK Vršac KK Sloboda 75:92 u 7.kolu KLS 2019 Izjave aktera susreta igrača i trenera obe ekipe Vladimir Lučić Darko Kostić Dimitrije Nikolić Mladen Grušanović #KLSRB

Užičani dobro ulaze i drugo poluvreme. Otvaraju ga trojkom Kutlešića, Tadić se nadovezuje još jednim dalekometnim hicem, Nikolić je sjajan pa su košarkaši Slobode na maksimalnih +14 (58:72). Defanzivni skok, koji je bio određen problem košarkašima Slobode u prvom delu, u dobroj meri je popravljen u nastavku, što je doprinelo sigurnosti cele ekipe.
Na kraju treće četvrtine 64:72 u korist Slobode.

Sjajna igra košarkaša Slobode i u poslednjem periodu. Za razliku od nekih prethodnih utakmica, na sreću, izostale su oscilacije. Tadić i Foster fino organizuju, Simić, Nikolić, Kutlešić i Marić poenterski su raspoloženi, Vrščani maše u serijama, i Užičani mirno privode utakmicu kraju, i beleže zaslužen, ubedljiv trijumf.

Treba pomenuti da je ekipa Slobode bila oslabljena izostankom Vuka Đorđevića, što dodatno daje na značaju ovog trijumfa.

Cela petorka Užičana odigrala je zaista dobro. Prvi među jednakima bio je Tevin Foster sa 20 postignutih poena, Nikolić je postigao 18 (9 skokova), Simić 17 (5 skokova, 5 asistencija), Kutlešić 16 (8 skokova, 7 asistencija ), a Tadić 12 poena.

Vrlo interesantno je pomenuti to da su 4 od 5 Slobodinih startera imali indeks uspešnosti veći od 20.Simić i Kutlešić po 25, Foster 23, a Dimitrije Nikolić 22.

Kod domaćina, nešto bolji od ostalih bili su Grušanović sa 18, odnosno, Biler sa 17 poena.

U sledećem kolu, košarkaši Slobode dočekuju ekipu Kolubare iz Lazarevca.