Pobeda košarkaša Slobode

UŽICE – Košarkaši Slobode savladali su u četvrtom kolu Druge muške košarkaške lige ekipu Napretka iz Aleksinca rezultatom 94:80 (20:26, 23:17, 26:19, 25:18).

Koševe za Užičane postigli su Simić 15, Anđić 15, Roganović 3, Otašević 2, Malešević 27, Marić 14 i Radić 18.

Posle utakmice trener Vladimir Lučić je istakao da je zadovoljan pobedom, ali ne i igrom svojih igrača.

-Najpre bih se zahvalio užičkoj publici koja je prepoznala ovo što mi radimo, i došla da nas podrži. Utakmica je bila jako zanimljiva, znao sam da nas čeka težak protivnik, oni su u prava tri kola imali jako težak raspored, zato su imali ovaj loš skor na početku. Jako su dobra ekipa, dugo su na okupu, imaju iskusnog trenera i ovde su došli rasterećeno. Mi nismo dobro odreagovali prvo poluvreme, bili smo stegnuti i nismo bili fukusirano na ono što treba da uradimo na terenu. Probudili smo se u drugom poluvremenu i zadnju četvrtinu pobedila sa 25:18. Zadovoljan sam pobedom, ima još mnogo utakmica pred nama, nismo igrali na nekom najvećem nivou, ali je važno da smo pobedili i da je publika uživala u jednoj neizvesnoj utakmici.

Košarkaši Slobode u narednom kolu putuju u Beograd gde se sastaje sa ekipom Žarkova.

Autor: Zorica Đoković