Pobeda izvojevana srcem (VIDEO)

POŽEGA – U veoma zanimljivoj utakmici Sloga je savladala odličnu ekipu Tutina, koja se požeškoj publici predstavila kao ekipa koja zna da igra, i da nije slučajno što je sa Zlatibora i iz Smedereva odnela ceo plen.

Možda i najteža utakmica za domaće koji su posle remija na Zlatiboru tražili potvrdu tog boda. Tutin koji sa klupe predvodi Ivan Babić igrala je u sastavu: Mugoša, Smailagić (Kurandić 46’), Todorović, Hot (Đoković 46’), Milenković, Skenderović, Grkajac, Milić (Župić 75’), Sibinović, Đakovac, Đokić. Sloga je danas bila dosta oslabljena jer je bod na Zlatiboru uzeo sovj danak. Zbog parnih kartona Nikitović nije mogao da računa na Ristića, Nikolića i Vlašića na klupi je od sedam igrača pet bilo bonus, pa je Nikitović morao da kombinuje. Sloga je igrala u sastavu Glintić, Marjanović, Božić, Glišović, Jevremović, Stanić, Lakićević (Danilović 78’), Stojaković, Đukić (Grujučić 46’; Janjić 60’), Stojaković, Plazinić i Kilibarda. Utakmicu je sudio Marko Mihailović iz Aranđelovca, pomagali su mu Nikola Obradović iz Rače i Milorad Lekić iz Aranđelovca. Ovaj meč je pratilo oko 500 gledalaca.

Već u drugom minutu prva velika prilika za Slogu. Plazinić se izborio za loptu, poslao je ka Đukiću a on do Kilibarde. Napdač Sloge se našao u ozbiljnoj prilici koju nije pretvorio u gol. Agilni domaćin nastavlja sa napadima pa je Kilibarda pobegao po levoj strani, do lopte na kratko dolazi Plazinić koji je svojim dodirom pripremio čistu situaciju za Stojakovića, a ovaj slabijom desnom nogom ne realizuje 100% šansu. U 13. još jedna lepa prilika ovoga puta posle slobodnog udarca Stojakovića. Najboilji u skoku je bio Jevremović čiji udarac nije bio neprecizan. Plazinić je odlično proigrao Kilibardu a akciju prekida pomoćni sudija Lekić zbog ofsajda. Očigledna greška, jer Kilibarda u trenutku upućivanja lopte stoji bar korak ispred štopera Tutina. Gosti su reputaciju nezgodnog gosta potvrdili u 20.minutu. Prvo je Grkajac sačuvao loptu a pred gol je poslao Đakovac. Usamljen između dva štopera bio je Milić koji rutinski sa sedam metara matira nemoćnog Glintića. Dugo domaćin nije mogao da se oporavi od šoka pa tek u 32.minutu ponovo preti. Jevremović se dobro snašao i uspeo da centrira pred sam gol a Đukić nije bio dovoljno brz da bi doneo izjednačenje. Gosti su do kraja uspeli da izdrže pritisak domaće ekipe pa se na poluvreme otišlo sa prednošću Tutina minimalnim rezultatom 1:0. Oba trenera su odmah na početku drugog poluvremena izvršili izmene, Babić dvostruku a Nikitović je umesto Đukića uveo Grujičića. Malo je trebalo gostima da izvedu još jednu brzu kontru. Stojaković je tražio faul ali ga nije dobio lopta brzo ide ka Đokiću, ali loša konrtola lopte daje prednost Glintiću. U nastavku akcije dobra prilika za domaće. Na svu muku Nikitovića,  Grujičić koji je u igru ušao u 46. minutu već u 60. je morao van nje. U jednom sprintu pukla je zadnja loža pa je u mesto njega na teren ušao mlađani Janjić. Pokušavali su domaći na sve načine da dođu do izjednačenja, pa je agilni Jevremović lepo prošao po svojoj strani, poslao loptu pred gol da bi na kraju šutirao Janjić. Upornost se na kraju isplatila. Još jednom je Jevremović sve dobro uradio poslao loptu do Kilibarde koji gađa same rašlje Mugošinog gola za izjednačenje. Odmah po polasku sa centra velika prilika za Danilovića koji je minut pre toga ušao u igru. Plazinić je igrao do kraja što nisu očekivali gosti pa je napadač domaćih pripremio 100% šansu za rezervistu Sloge, a Mugoša odlično reaguje. U 80. pravda u punoj meri dolazi do izražaja. Stvorila se velika gužva spred gola Tutina, lopta na kraju dolazi do Božića a Obradović signalizira Mihailoviću da je lopta prešla gol crtu za veliku slavlje igrača i navijača. I tu nije bio kraj. U 83. gosti ostaju sa desetoricom igrača. Grkajac je trebalo da izvede korner, u šesnestercu se stvorila velika gužva a Mihailović je na stranu odvojio Danilovića i Skenderovića. Pokazao im je po žuti karton a igraču Tutina je to bila druga opomena pa je morao ranije na tuširanje. Nakon tog kornera ponovo gužva, a Kurandić loptu glavom šalje preko gola. Zbog nesportskog poteza Sibinovića Tutin je poslednjih pet igrao sa devetoricom. Jevremović je lošim prijem loptu poslao u aut a posle toga malo dalje od mesta gde treba da se izvede. Sibinović uzima rezervnu i pogađa beka Sloge u leđa, što je bilo dovoljno da mu Mihailović pokaže drugi žuti karton. Iako u deficitu sa dva igrača gosti su u poslednjem minutu utakmice imali dobru priliku zahvaljujući napadaču Đokiću koji je odlično šutirao iskosa sa desne strane a Glitić prozreo njegovu nameru i spasao svoju mrežu. Poslednju priliku na utakmici imao je devetnaestogodišnji Danilović ali kao ni u 80. nije bio precizan.

Mihailović je pokazao čak 10 žutih kartona, 4 domaćim i 6 gostujućim igračima dok su Skenderović Sibinović fudbaleri Tutina zbog parnih kartona zaradili po crveni. Evidentno je da su gosti kroz opstrukciju igre pokušavali do dođu do povoljnog rezultata, previše vremena su provodili na travi čekajući svog fizioterapeuta i to im se na kraju osvetilo. Čudno je ekipa ovog kvaliteta strepi za opstanak u ligi jer su danas pokazali da umeju da igraju i da su njihove kontre izuzetno kvalitetne. Sloga je i pored ogromnih kadrovskih problema došla do pobede koja nema cenu i slobodno se može reći jedina je ekipa u svim rangovima takmičenja koja se za svoje mesto pod suncem bori potpuno sama, sa kvalitetom koji ima. Otvoreno je pitanje da li bi nekoj drugoj ekipi sviran ogsajd kao Kilibardi u 15.minutu gde vođstvom utakmica dobija sasvim drugi tok. Ali to su pitanja za nekog drugog, do kraja je ostalo još sedam kola, a u sledećem Sloga gostuje na uvek sportski nezgodnom terenu u Lajkovcu domaćem Železničaru koji se žestoko bori za opstanak.