Plazinić presudio gostima (VIDEO)

POŽEGA – Pobedom nad Proleterom Sloga se probila na drugo mesto Srpske lige Zapad.

Pobedom nad Proleterom Sloga je ostvarila svoj cilj ali do pobede nije nimalo lako došla. Gosti su se predstavili kao dobra i iskusna ekipa koja zna šta hoće i njihovi dobri rezultati nisu nimalo slučajni. Na stadionu Sloge standardan broj gledalaca za Požegu oko 300, a gosti iz Vranova koje sa klupe predvodi Dragan Paunović nastupili su u sastavu: Nikolić, Stanojević, Živanović (Simić 70′), Marinković, Cigulajkić, Tasić, Živković (Jovanović 46′), Radić (Lazović 46′), Janković, Lepojević i Komazec. Jovan Nikitović se suprotstavio sastavom: Nikolić, Čolić, Glišović, Vlašić, Janjić (Đorić 71′), Božić (Radosavljević 63′), Ristić, Danilović (Đukić 54′), Stojaković, Grujičić i Plazinić. Utakmicu je sudio Miroslav Matić iz Loznice a pomagali su mu Nikola Simić iz Valjeva i Željko Đurić iz Uba.

Fudbaleri Sloge su dosta bolje ušli u utakmicu, imali su kontrolu tokom prvog poluvremena i morali su da daju više od jednog gola u tom periodu igre. Gosti su delovali zbunjeno, nisu ništa specijalo pokazali ali kako je utakmica odmicala dolazili su do svoje igre. Prvu priliku na utakmici imali su domaći u 9. minutu kada su sve osmilsili Grujičić i Plazinić, Nikolić  je već bio savladan ali je lopta prošla pored gola. Minut posle toga Janković je šutirao pravo u Milorada Nikolića a u nastavku te akcije Sloga dolazi do prednosti od 1:0. Prvo je Božić raspalio po lopti Marko Nikolić je odbija do svojih igrača. Izveden je aut lopta dolazi do Stojakovića koji je šalje u šesnaesterac gostiju gde Marko Nikolić ne procenjuje dobro njen let što koristi osamnaestogodišnji Danilović i postiže vodeći gol za Slogu. Nastavila je Sloga da napada želeći što pre do drugog gola pa je Grujičić u 13. minutu šutirao u dobro postavljenog Marka Nikolića. Prvu gužvu pred golom domaćih videli smo u 17. minutu kada je Lepojević izveo slobodan udarac a Živković nije bio spreman da prihvati tu loptu pa opasnosti nije ni bilo. U 21. još jedna dobra prilika za plave. Opet je Stojaković bio inicijator akcije ali mlađani Danilović ne reaguje kako treba pa su ga odbrambeni igrači sperečili da se po drugi put upiše u listu strelaca. Kostić je u 22. ubacio loptu pred protivnički gol, ona na kraju završava u nogama Grujičića čiji udarac nije bio precizan pa je ostalo 1:0. U 26. je isključen trener gostiju Paunović. Sve vreme su gosti vršili pritisak na sudiju Matića kako „savija“ na stranu Sloge, da su sve odluke u korist domaćina, pa se na tribinama od čelnika kluba čulo čak i da će možda na poluvremenu napustiti utakmicu jer je suđenje katastrofalano. A da li je tako stvarno pokazaće situacija kod izjednačujućeg gola. A pre toga još jedna odlična. Dosuđen je slobodan udarac za Slogu, Stojaković je uputio idealan centaršut a Glišović ne to koristi pa nije došlo do promene rezultata. I sada dolazimo do toga koliko je Matić bio protiv gostiju. Igrao se 33. minutu došlo je do sudara Janjića i Stanojevića ali Matić poštuje prednost i pušta da se igra nastavi. Iako je njihov igrač ostao da leži na travi gosti nastavljaju akciju iz koje preko Živkovića dolaze do izjednačenja. Toliko o Matićevoj pristrasnosti i „opravdanoj“ ljutnji gostiju. Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1.

Drugo poluvreme počinje dvostrukom izmenom kod gostiju kada su iz igre izačli bonus igrači Živković i Radić a umesto njih na teren ulaze Jovanović i Lazović a prvi udarac u okvir gola imaju upravo gosti uparvo preko rezerviste Jovanovića. Lagan posao za preiskusnog Milorada Nikolića. U 63. odlična kontra Proletera koju je na kraju završio Lazović ali još jednom preslabo za golmana Nikolića. Sloga je uzvratila dva minuta kasnije preko Grujičića koji je pokušao udarcem glavom što nije dovlo do promene ali zato 67.minut donosi radost za domaće navijače. Plazinić je bio začetnik akcije da bi se na kraju posle karambola lopta vratila do napadača Sloge koji takvu priliku ne propušta i donosi prednost a na kraju se ispostavilo pobedu svojoj ekipi.

Slogu u naredna dva kola čekaju dva gostovanja, i to veoma teška. Prvo u sredu protiv, u ovoj sezoni neubedljivih Valjevaca Budućnost Krušika a nakon toga putuju u Loznicu.