Pirova pobeda (video)

UŽICE – Sloboda se pobedom od 1:0 u poslednjem kolu Prve lige Srbije protiv BSK-a iz Borče, oprostila od prvoligaškog takmičenja.Od naredne sezone sele se u niži rang, Srpsku ligu Zapad.

sloboda-bsk1U utakmici bez takmičarskog značaja obe ekipe su igrale otvoreno. Sloboda je stigla do vodećeg a ispostavilo se i pobedonosnog gola u 27. minutu. Jeremić je odlično centrirao, najviši u skoku bio je Milanović koji je glavom smestio loptu u donji desni ugao Puletićevog gola. Posle vođstva domaći fudbaleri nisu stvorili ni jednu šansu, a gosti su do odlaska na odmor dva puta bili u prilici da promene rezultat. Posle akcije  u 31. minutu  Kikovića i Žerađanin koji  šutira sa 10 metara ali je mladi golman Slobode Luka Radojičić odbio loptu, a Vidić uspeo da je pošalje u korner. Šest minuta kasnije Radović je šutirao sa 12 metara u donji levi ugao ali je Radojičić prozreo nameru i lota je završila u njegovom naručju.

U nastavku susreta još ofanzivnija i agresivnija igra gostiju iz Borče. Napadali su, imali terensku inicijativu ali je odbrana Slobode odolevala i uspela da sačuva rezultat koji im je doneo još jednu pobedu koja na žalost ovog puta nije donela radost..