Penal lutrija na strani Javor Matisa (video)

IVANJICA – Javor Matis i Čukarički odigrali su utakmicu koja je završena bez pobednika 1:1, pa je domaća ekipa posle boljeg izvođenja jedanaesterca prošla u četvrtfinale najmasovnijeg takmičenja.

javor-cukaricki kupOko 800 ljubitelja fudbala moglo je da vidi veoma dobru fudbalsku predstavu u kojoj je prvo poluvreme bilo dosta kvalitetnije i sadržanije ali drugih 45 minuta nije bilo bez uzbuđenja. Javor Matis je igrao u sastavu: Đogatović, Gajić, Josović, Kolaković, Miletić (Vujović 78′), Ađuru, Docić, Silva, Gafurov (Stojaković 65′), Zečević (Ratković 88′) i Dražić. Čukarički: Stevanović, Nikola Janković, Boljević, Ostojić, Pjansentin, Branislav Janković (Li Adi 90′), Srnić, Matić (Jovanović 79′), Mandić (Bojić 61′), Pavlović i Mirosavljević. Vlado Glođović iz Vrbasa je bio glavni sudija današnje utakmice a pomagali su mu Dejan Potočan iz Vršca i Darko Savović iz Bačke Palanke.
Da ćemo gledati dobar fudbal potvrdile su prilike na samom startu utakmice. Već u trećem minutu Gafurov je dobro pronašao Silvu koji sa 18 metara šutira pravo u Stevanovića. Dva minuta kasnije Srnić je pogrešio a Zečević iskosa loptu poslao pored desne stative. Svoju bolju i angažovaniju igru domaća ekipa kruniše u golom u 15.minutu. Ađuru je dugo nosio loptu i kada je došao do pozicije za udarac nije mnogo razmišljao. Lopta na putu ka golu pogađa nekog iz odbrane Beograđana vara za trenutak Stevanovića, i završava u donjem levom uglu njegovog gola. Nakon toga Čukarički malo dolazi sebi i počinje da igra. U 19.minutu viđena je potpuna opsada gola domaćih koji su na kraju uspeli da sačuvaju svoju mrežu. Zapretio je i kapiten „brđana“ Matić u 23.minutu posle centaršuta Nikole Jankovića, a najbliži postizanju gola u prvom poluvremenu bio je isti igrač šest minuta kasnije. Pavlović je poslao loptu pred gol Ivanjičana, Kolaković bio nizak za taj centaršut, a Matić posle odlaganja štopera Javor Matisa loptu iz veoma izgledne prilike šalje preko gola. U 36.minutu beležimo velemajstorski pokušaj Zečevića. Gajić je izveo aut sa desne strane a napadač domaće ekipe makazicama loptu šalje za milimetar pored gola. Pavlović je oprobao svoj udarac u 41.minutu sa nekih 25 metara, ali za golmana kalibra Đogatovića treba nešto bolje i jače. Poslednju priliku uprvih 45 minuta imao je Dražić kada je posle solo prodora šutira i za malo bio neprecizan.

Prvu priliku u nastavku imaju igrači Javor Matisa, tačnije Zečević. Lopta je od Ađura došla do Dražića koji idealno u vatru ubacuje Zečevića. Igrač domaće ekipe umesto leve unutrašnje koristi desnu spoljnu i rezultat toga je gol aut. Tri minuta kasnije Čukarički dolazi do izjednačenja. Nikola Janković ima najviše zasluga za izjednačenje jer je prvo izneo loptu duboko u polje protivnika, odigrao dupli pas sa Pavlovićem a potom idelanim centaršutem pogodio, može se reći iznenađenog Mirosavljevića na samo tri metra od gol linije i gol je bio neminovan. Javor Matis je imao priliku u 70.minutu. Napravljen je faul nad Stojakovićem, Docić i Gajić su to izveli na brzinu, lopta dolazi do Dražića a njegov udarac ni ovoga puta nije bio precizan. Priliku da promeni rezultat pred sam kraj meča imao je Josović na asistenciju Stojakovića ali je prvo imao loš prijem lopte iz čega proističe i loša završnica. Utakmice je završena nerešenim rezultatom i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Prvi izvođač je bio Pjansentin – lopta u jednu Đogatović na drugu stranu. Josović takođe izuzetno siguran, 2:2. Pavlović je bio drugi izvođač u ekipi Čukaričkog. Đogatović je pogodio stranu ali nije morao da interveniše jer lopta odlazi pored stative. Silva donosi prednost Javor Matisu 3:2, a Đogatović u trećoj seriji brani udarac Jovanovića. Ađuru donosi prednost od dva gola razlike (4:2) sigurnim udarcem, a Srnić vara Đogatovića za 4:3. Dražić je mogao da donese pobedu svojoj ekipi i odvede je u četvrtfinale ali je bio izuzetno neprecizan, za razliku od preiskusnog Mirosavljevića čiji je udarc bio neodbranjiv za odličnog Đogatovića. Priliku da završi penal seriju sada je imao Stojaković ali je Stevanović prozreo njegovu nameru i tako produžio nadu svojoj ekipi. U šestoj seriji za Čukarički je šutirao Ostojić ali Đogatović još jednom fantastično reaguje, da bi konačnu radost za svoje igrače i navijače doneo Docić.