Pehar Kupa u rukama rukometaša Sloge

POŽEGA – Rukometaši Sloge osvojili su pehar pobednika Kupa Srbije grupa Zapad, pošto su večeras na svom terenu, u finalu savladali Mokru Goru iz Zubinog Potoka, rezultatom 34 : 19.

Još jedna, više nego sjajna, partija rukometaša Sloge, pred svojim navijačima.
Od prvog sudijskog zvižduka požežani su krenuli maksimalno angažovano i odmah je bilo jasno da gosti nemaju ni minimalne šanse za uspeh u večerašnjem duelu. Rukometaši iz Zubinog Potoka su samo prvih deset minuta pružili kakav-takav otpor domaćinima, koji su u duel ušli sa samo jednim ciljem – pehar pobednika Kupa grupe Zapad. Fantastična odbrana požežana i još bolji napad, „razoružali“su protivnike, koji nisu uspeli da se do kraja utakmice snađu.
Rešetali su momci iz Požege, mrežu Mokre Gore, sa svih pozicija. To pokazuje podatak da su se svi igrači Sloge, koji su našli na parketu, upisali u strelce.
rk slogaNakon prvih 30 minuta susreta domaćini su imali dvocifrenu prednost – 19 : 9.
Između dva poluvremena publika u požeškoj Hali sportova imala je priliku da vidi i aplauzom pozdravi najmlađe rukometaše Sloge, koji su podeljeni u dve ekipe, demonstrirali do sada naučeno na treninzima.
Na startu drugog dela meča, požeška publika pozdravila je Milana Vučićevića, novo pojačanje kluba, koji se juče priključio ekipi. Vučićević je iskusan rukometaš, koji je u svojoj dosadašnjoj karijeri nosio dres kragujevačkog Radničkog, Metaloplastike, Kolubare, Lovćena, slovenačkog Prulea, nemačkog Gumersbaha, i jos nikoliko inostranih klubova. Za samo desetak minuta provedenih, ove večeri, na terenu Vučićević je dva puta savladao protivničkog čuvara mreže i pokazao da će biti pravo pojačanje za prolećni deo sezone.

I u drugom poluvremenu ista slika na terenu. Sloga demonstrira vrhunski rukomet. Čvrsta odbrana, munjevit kontranapad uz atraktivne asistencije i pogotke oduševljavali su požešku publiku, koja je sve to nagrađivala aplauzima.
Gosti su pokušavali da udarcima sa distance pogode gol domaćeg tima. Ni ti , ali ni pokušaji iz donekle izglednijih prilika, nisu dali rezultata. MIloš Jezdimirović, na golu Sloge, odbranio je 15, a njegov kolega Živojin Ilić 9 šuteva, za po trideset minuta provedenih u igri. Najefikasniji na utakmici bio je srednji bek Mokre Gore, Branislav Stanković, sa deset pogodaka, više od polovine svoje ekipe.
Na drugoj strani Stefan Jovanović i Milan Pavlović zaustavili su se na sedam pogodaka. Kod domaćih u strelce su se upisali i Milojević, Stojčić, Vučićević, Jeličić, Laković, Krsmančić, Grujičić, Gavrilović i Petrović.
Ovom utakmicom stavljena je tačka na najuspešniju godinu i istoriji požeškog rukometa. Plasman u Super B ligu, a potom i prvo mestu na kraju jesenjeg dela šampionata u ovom rangu takmičenja uz pehar Kupa Srbije u grupi Zapad, ostaće, zlatnim slovima, upisani u klupskoj istoriji.