Osveta Novog Pazara (VIDEO)

UŽICE – Novi Pazar se u potpunosti revanširao Slobodi za poraz iz prvog kola Superlige.

Sloboda je pred 400 gledalaca dočekala Novi Pazar, koji je u ovoj utakmici bio lišen pomoći Vujovića. Obe ekipe su pred ovaj meč imale isti skor 1:4, ali bez obzira na to utakmice ova dva rivala u poslednje vreme obilovale rezultatskim obrtima i neizvesnošću, što se ne može reći za večerašnji jer su gosti tokom celog meča imali kontrolu igre i rezultata.

Gosti su bolje i smirenije otvorili prvu deonicu iako su imali čak pet izgubljenih lopti u prvih pet minuta igre. Sve vreme su imali prednost od dva-tri poena i delovalo je kao da su dosta raspoloženiji za igru, za razliku od domaćih koji nikako nisu uspevali da pronađu ritam. Prva četvertina je pripala Novom Pazaru rezultatom 25:19. U drugoj deonici nismo videli ništa novo, već još veću razliku gostiju.

Košarkakši Slobode su bili toliko indolentni u odbrani da su dozvolili Novom Pazaru čak 14 skokova u napadu. Nisu uspevali ništa da odbrane, a kada bi im to ponekad pošlo za rukom, njihovo zagrađivanje koša je bilo na očajnom nivou pa su gostima omogućavali po dva – tri napada u jednom napadu. To je rezultiralo najvećim vođstovom gostiju, na 1.30 do kraja, kada je semafor pokazivao rezultat 34:44. Na igru Novog Pazara nije imalo uticaja ni to što je njihov prvi plej Nešović sredinom druge četvrtine napravio treću ličnu, pa je Popović morao da ga “vadi” iz igre. Kako je izgledala Sloboda u prve dve četvrtine govori podatak da niko nije imao dvocifren broj poena, a osim Crnića i Marića svi koji su bili u igri imali su minusni indeks. Na poluvreme se otišlo rezultatom 37:46 .

U nastavku su malo “živnuli” i igrači i navijači, pa Sloboda posle 4 minuta igre u trećoj četvrtini dolazi na -5, 49:54. Posle tajmauta Popovića i neuspešnog napada njegove ekipe u kontranapadu poentira Simić, pa Sloboda dolazi na -2, 54:56 a u sledećem napadu stiže i izjednačenje, 56:56. Usledilo je par očajnih napada domaće ekipe, pa se Novi Pazar opet odlepio, 56:62. Nije pomogao ni tajmaut Lučića pa se ova četvrtina završila rezultatom 23:20, u ukupnom skoru 60:66. Poslednju deonicu Novi Pazar otvara više nego odlično. Raspoloženi Radonjić pogađa trojku, ali razigrava i svoje saigrače, a Lučić pri rezultatu 62:73 mora da zove tajmaut. Ni to nije pomoglo jer Brunčević trojkom donosi najveću prednost svojoj ekipi, +14 (76:62). Ionako loša igra Slobode totalno se raspala pa su gosti serijom pogodaka veoma lako na 5.40 do kraja došli do nedostižne prednosti od 18 poena, 84:66.

Na kraju je Novi Pazar više nego zasluženo iz Užica odneo ubedljivu pobedu 100:83. Kada se pogleda statistika, gosti su usvim parametrima bili bolji. Imali su 18 ofanzifnih skokova, sa linije slobodnih bacanja su imali procenat šuta 88%, a za dva 61.4. Najefikasniji u njohovim redovima je bio Krstić sa 28 poena,a 22 je ubacio Radonjić. Brunčević i Numanović si imali učinak sa 12 koševa a poen manje je psotigao Hadžifejzović. Kod domaćina je obraz osvetlao Simić sa 24 poena, dok je Marić ubacio 13. Nikolić je pored sedam skokova upisao i 10 koševa.

Sloboda već u nedelju na svom parketu dočekuje Dinamik.