Olivera Jevtić 28. u Amsterdamu

AMSTERDAM – Olivera Jevtić, nekadašanja vicešampionka Evrope u maratonu, zauzela je danas 28. mesto na Evropskom prvenstvu u Amsterdamu.

olivera jevtic 1Ona je u konkurenciji 62 takmičarke, trku istrčala za jedan sat 13 minuta i 38 sekundi.
Zlatnu medalju je osvojila Sara Moerira iz Portugalije (1:10,19) , druga je bila Veronika Ingleze iz Italije (1:10,35), a bronzu je osvojila Džesika Augusto (1:10,55), takođe iz Portugalije.
Zadovoljna sam svojim rezultatom. Ono što sam zacrtala, to sam i ostvarila – rekla je Olivera Jevtić, a prenosi Atletski savez Srbije.
Što se tiče plasmana, on je skroman, s obzirom da je trka bila izuzetno masovna sa ekipnim plasmanima. Puno je trkačica koje ne trče maraton već 10 kilometra, pa im je ovo odgovaralo. Malo me je iznenadilo što je staza kružna, pa je bilo puno krivina, a na nekim delovima je bila i veoma uska. Bilo je dosta uzbrdica i nizbrdica, a ja sa mojom visinom nisam uspela da nađem korak – rekla je ona i dodala da joj je današnja trka bila odlična kontrola pred Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.
Imam još 35 dana za završne pripreme i verovatno ću uspeti da popravim formu i povežem ovaj rezultat na Olimpijskim igrama – rekla je Olivera Jevtić.