Od očaja do sjaja

UŽICE – Košarkaši Slobode ostvarili su pobedu u Velikoj Plani iako su prvo poluvreme izgubili sa 15 razlike.

Velika pobeda užičkih košarkaša. Savladana je ekipa Plane 92:80, posle dva totalno različita poluvremena. Prva četvrtina je bila egal i obe ekipe su se smenjvale u vođstvu. Sloboda je u poslednjem minutu vodila 16:13 ali su domaći igrači uspeli da taj period igre reše u svoju korist 19:16. Usledila je druga četvrtina u kojoj su postojali samo košarkaši Plane. Odbrana Slobode nije postojala, a u prilog tome ide broj primljenih poena, 30. Na drugoj strani ubačeno je samo 18, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 49:34. Kako je tekao razgovor u svlačionici to samo znaju Vladimir Lučić i njegovi igrači, ali nakon toga drastično druga slika na terenu u nastavku igre. Rastrčali su se Užičani svesni težine i značaja ove utakmice pa su posle 30 minuta igre razliku domaćih smanjili na samo 5 poena. U poslednjoj deonici Sloboda je igrala onako kako se od njenih igrača i očekuje pa je domaćin deklasiran. Za razliku od prvog poluvremena Užičanima je u poslednjih 10 minuta sve polazilo za rukom pa je ova četvrtina pripala Slobodi 33:17, za konačnih 92:80.

Najefikasniju u redovima Slobode bio je Radić sa 27 poena (5sk, 3as), po 17 su ubacili Simić i Marić dok je 13 ubacio Trajković. Kod Plane se istakao njihov Trajković sa 18 poena, poen manje je dao Petrović, 15 je ubacio Lekić, 12 Stojanović a 11 Tanasković. Zanimljivo je da je Sloboda izvela samo 9 slobodnih bacanja i pogodila 8 dok su domaći imali skor 17/21.

U narednom kolu u Užicu gostuje Mladost iz Smederevske Palanke i to će biti derbi 24. kola.