Nekome nada a nekome briga (video)

UŽICE – Užičani su osvojili prva tri boda u ovom prvenstvu jer su posle bolje igre savladali komšije iz Požege kojima je ovo drugi vezani poraz.

jedinstvo-slogaJedinstvo Putevi su savladali Slogu rezultatom 1:0 i tako zabeležili svoju prvu pobedu u ovogodišnejm prvenstvu. Putari su tek posle sedmog kola osetili slast pobede, jer su je u današnjem meču više želeli, više izgarali na terenu za razliku od gostujućih igrača.

Jedinstvo Putevi su igrali u sastavu: Rosić, Gligić, Joksimović, Pavlović, Stanimirović (Jovanović 57′), Žilović, Mladenović, Šunjevarić, Mihajlović (Cvijović 90′), Janković, Stanić (Glišović 67′). Sloga: Rumenić, Vukašinović, Radovanović, Ćendić, Diković (Arsić 61′), Filipović, Avramović, Radosavljević (Kulizić 80′), Vukajlović (Leković 87′), Plazinić i Leposavić. Utakmicu je sudio Aleksandar Govedarević iz Velike Plane sa svojim pomoćnicima Markom Mihailovićem i Miloradom Lekićem oba iz Aranđelovca.
Sama utakmica ne da nije imala kvalitet derbija, već nije bila ni na nivou srpskoligaškog ranga. Oko 300 ljubitelja fudbala, što iz Užica što iz Požege nisu mogli da uživaju u dobrom fudbalu jer su obe ekipe igrale u grču. Jedinstvo Putevi u velikom problemu zbog poslednjeg mesta i skora od šest poraza od isto toliko odigranih utakmica, a Sloga zbog poraza na domaćem terenu od Mačve. Videlo se od samog starta da će biti mučenje lopte, a domaći su krenuli u meč najbolje u ovoj sezoni. Jako na svaku loptu, bez izmicanja i prevelikog raspekta prema komšijama iz Požege. Prvu priliku beležimo u 8. minutu kada je Mladenović mogao da dovede svoju ekipu do prednosti. Žilović je odlično proigrao Stanića koji povratnom loptom pronalazi Mladenovića čiji je prvi udarac izblokiran a odbitak završava preko gola. Isti igrač je udarcem sa 18 metara u 19.minutu zapretio Rumeniću, i ovoga puta bez uspeha. Požežani su imali više loptu u svojim nogama jer su u svojim redovima imali mnogo iskusnije igrače, poput Avramovića i Vukajlovića, ali ni to im nije pomoglo da stvaraju prilike preko kojih se postižu golovi. Prvi put su zapretili u 26.minutu posle kornera sa leve strane kada je najbolji u skoku bio Plazinić a lopta se od prečke odbila u gol aut. Domaći su pokušali preko Šunjevarića u 35.minutu. Najstariji igrač Jedinstvo Puteva šutirao je sa 20-tak metara preko gola. Do kraja poluvremena Sloga je preko Vukajlovića koji je solidno šutirao u 37.minutu pokušala da zatrese mrežu Rosića. Dva minuta kasnije Avramović je u padu šutirao i pogodio spoljni deo mreže.

Nastavak utakmice nije doneo ništa novo. Putari nisu odustajali od čvrste igre na svakom delu terena, nametnuli su svoj stil igre na koju Sloga nije umela da odgovori. Gol odluke pao je u 54.minutu. Izveden je korner sa desne strane, Rumenić je u prvom trenutku odlično reagovao, ali je na odbijenu loptu natrčao Mladenović i poslao je preko gol linije u mrežu. I verovali ili ne to je bilo sve vredno pažnje u drugih 45 minuta. Domaći su vešto branili stečenu prednost a gosti su bili bez ideje, snage i načina kako doći do gola. Nikitović je pokušao nešto da promeni izmenom Diković-Arsić u 61. minutu ali ni to nije donelo promenu rezultata.
Sudija Govedarević nije imao nimalo lak zadatak na  meču. Bilo je dosta nervoze na obe strane, pa je bio prinuđen da pokaže 5 žutih kartona, tri domaćim i dva gostujućim igračima. Jedinstvo Putevi dosta zadovoljniji posle današnjeg meča i sa nadom da će upisati još koji pobedu a Sloga sa zebnjom jer gostuju i u sledećem kolu i to na vrućem terenu u Ljubiću.