Mladost-Partizan 1-2 (video)

LUČANI – Fudbaleri Partizana pobedili su u Lučanima ekipu Mladosti rezultatom 2:1 (1:0) u meču osmog kola Superlige Srbije.

Golove za Partizan postigli su Petar Škuletić u poslednjim trenucima prvog poluvremena i Danko Lazović u 58. minutu. Jedini strelac za Mladost bio je Eze Frajdej u 74. minutu.Partizan je na početku meča bio bolji rival na terenu, te je do 20. minuta uputio pet udaraca ka golu domaće ekipe. U poslednjim trenucima prvog poluvremena Vulićević je odlično centirao sa desne strane, a najbolji u skoku u šesnaestercu je bio Škuletić, koji je tako postigao svoj sedmi gol u sezoni. Partizan je na 2:0 povisio u 58. minutu. On je iskoristio grešku Golemića u šesnaestercu, pa je bez većih problema postigao svoj šesti gol od početka sezone. Posle tog gola Mladost je zaigrala ofanzivnije, pa je desetak minuta kasnije Nemanja Milunović imao odličnu priliku, ali je posle njegovog udarca lopta pogodila prečku. Mladost je u 74. minutu smanjila na 2:1, a strelac je bio Frajdej. On je iskoristio dobar centaršut sa desne strane i glavom je savladao Milana Lukača. Frajdej je do kraja meča imao još sve dobre prilike u 80. i u trećem minutu sudijske nadoknade, ali ih nije iskoristio, pa je rezultat ostao nepromenjen.“Definitivno je ovo najslađa pobeda. Bilo je veoma teško igrati ovde, teren je bio loš, a Mladost motisivisana. Najvažnija je pobeda, sedma u nizu kojom smo nastavili seriju“, rekao je Nikolić.
Fudbaleri Partizana su pobedili u Lučanima ekipu Mladosti sa 2:1 i tako se pred pauzu u prvenstvu vratili na prvo mesto na tabeli Superlige. U narednom kolu Partizan će na svom terenu dočekati Crvenu zvezdu.
„Stigao nas je umor i mnogo će nam značiti predstojeća pauza. Okruživali su nas mnogi problemi, ali sada smo trijumfovali i raspoloženi čekamo derbi“, rekao je Nikolić.
Trener Mladosti Nenad Milovanović kazao je da je njegova ekipa propustila dobru priliku da izbori povoljniji rezultat.
„Da smo iskoristili on dve šanse Frajdeja, bio bi to dobar rezultat za nas. Mislim da smo u drugom poluvremenu igrali dobro, imali šanse i napravili lepu predstavu ovde u Lučanima“, rekao je Milovanović.