Mega baš mega (VIDEO)

UŽICE – Četa Dejana Milojevića je protutnjala  kroz Užice i pokazala da je razlika između ABA ligaša i ekipe iz Košarkaške lige upravo onolika koliko je iznosio rezultat, 80:105.

Pred 1200 gledalaca u Velikom parku Mega Bemaks je kontrolisao i igru i rezultat i njihova prednost je konstatno rasla. Domaćin se dobro držao tokom prve četvrtine gde je mladi Aleksa Ćubić pokazao da ima štofa, ali je i Goga Bitadze imao šta da kaže.

Podelio je par rampi košarkašima Slobode na ulazu pod koš, nakon čega se uvukao strah, pa je domaće ekipa često morala napad da rešava šutem. Prva deonica je rešena u korist Mega Bemaksa 28:20, a u drugoj su čak i pojačali gas pa su na poluvreme otišli sa deficitom od 22 poena (56:34).

Vladimir Lučić je održao svoje obećanje i konstatno je davao šansu najmlađim igračima i oni su je koristili onoliko koliko im je protivnik to dozvoljavao, dok je Milojević terao svoju ekipu na maksimum pa je na 2.06 do kraja trećeg perioda, posle trojke Bitadzea Mega otišla na +30, 49:79.

Poslednja četvrtina je pripala Slobodi 28:24, ali to nijednog trenutka nije uticalo na krajnji ishod ove utakmice. Kod Slobode su dvocifreni bili Vuk Đorđević sa 18 poena ( 2/4 za dva, 4/5 za tri, 2/2 za jedan), Nikolić 15 i Marić 13. Kod Mega Bemaksa to su učinila čak petroica košarkaša Mišković 20, Bitadze 18, Mokoka 15 a Čarapić i Atić po 10 poena.

Sloboda je plasmanom u Superligu načinila veliki korak u svom povratku na košarkašku mapu. Rezultat u ovom trenutku nije primaran, i oni koji su nezadovoljni porazima Slobode od ekipa koje su u ovom trenutku u svim segmentima bolji od Užičana, nisu realni. Treba sagledati gde je Sloboda bila pre par godina i gde je sada, i kako reče Lučić ako se klub digne i za dve godine bude od njih gubio manje od 10 razlike, biće više nego dobro.

U sledećem kolu Sloboda gostuje u Pančevu, domaćem Tamišu.