Lider po planu (VIDEO)

POŽEGA – Pobedom u Lajkovcu 1:3 Sloga je ponovo lider srpske lige zapad.

Požežani su protiv Železničara ostvarili svoju 10 pobedu u prolećnom delu prvenstva i time pokazali da pored fudbalske imaju i mentalne moći. Železničar koji se bori za opstanak nikada nije darežljiv domaćin ali su igrači Sloge u ovom trenutku ipak bolja ekipa. Nikitović je imao kadrovskih problema zbog izostanka Grujičića i Stojakovića pa je Sloga igrala u sastavu: Glintić, Marjanović, Nikolić, Vlašić, Jevremović, Ristić, Božić (Stanić), Janjić (Danilović) , Đukić (Glišović), Plazinić i Kilibarda. Železničar im se suprotstavio sastavom: Vujičić, Terzin, Stojković, Nedeljković (Radivojević), Čolović, Tomić, Šalipur (Stanković), Ilić (Jovanović), Ristić, Arsić, Milanović. Zanimljivo je to da je dosadašnji komesar za suđenje Dejan Dimitrijević odredio sudije za ovaj meč, a ubrzo je usledila „intervencija“ iz samog vrha, odnosno Milana Karadžića da „oni“ preuzimaju delegiranje za utakmice Sloge i Zlatibora, pa je duel između Železničara i Sloge sudio superligaški sudija iz prve grupe Dušan Čolović. Pomagali su mu dvojica Milana, Pašajlić i Pešović. Nakon toga Dimitrijević je podneo ostavku na svoju funkciju a ona se obrazlaže prevelikim službenim i privatnim obavezama, sada već bivšeg komesara.

Fudbaleri Sloge su se izdigli iznad svega ovoga i već na startu utakmice pokazali da su u Lajkovac došli po ceo plen. Đukić je prvu priliku pretvorio u gol i na taj način se zahvalio Nikitoviću za poverenje. Najbolju priliku za izjednačenje domaći su imali preko Arsića sredinom prvog plovremena, ali igrač domaćih nije bio precizan pa je Sloga na poluvreme otišla sa minimalnom prednošću. Želeli su domaći da unesu neizvesnost u ovaj meč odmah po početku drugog poluvremena, a njihove nade je veoma brzo sa dva pogotka ugasio mlađani Kilibarda. Prvi put je bio precizan sa 16 metara u 56. minutu, da bi šest minuta kasnije doveo svoju ekipu do prednosti od 3:0. Poraz je golom u 66. minutu ublažio Milanović.

Sloga u narednom kolu dočekuje Polet iz Ljubića.