Lale procvetale (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je u utakmici sa dva različita poluvremena ostao bez bodova a pobedu lalama doneo je Malbašić u 70.minutu.

Javor Matis je pred 400 gledalaca dočekao Vojvodinu a obe ekipe su u ovu utakmicu ušle posle minimalnih poraza od Voždovca i Partizana, pa su bodovi bili preko potrebni i jednima i drugima. Logično je bilo da ulogu favorita preuzmu Novosađani jer imaju 12 bodova uz samo jedan primiljen gol, dok je domaća ekipa bila pod velikim pritiskom jer je ovo bila 4. utakmica pred svojim navijačima a osvojena su samo 4 boda. Vojvodina koju sa klupe predvodi Nenad Vanić igrala je u sastavu: Rockov, Lakićević, Planić, Alveš, Bureković, Jovančić, Vukasović, Ovusu (Mihajlović 61′), Mesarević (Živković 79′), Subotić, Malbašić. Vasiljević je želeo da zatvori sve prilaze svom golu pa šta uradi u napadu pa je sastav  Javor Matisa izgledao ovako: Đogatović, Terzić, Milović, Karišik, Kolakovć (Marčić 78′), Ristovski, Kovačević (Cvetković 64′), Mitošević, Eliomar, Džons (Ilić 73′), Ivanovski.

Sudije na ovom meču bile su Dragan Čolović Raška glavni, Uroš Stojković prvi pomoćni i drugi pomoćni sudija Milan Mihajlović oba iz Beograda.

Domaći su prepustili inicijativu i posed gostima a lale su umirale u lepoti. Igrali su sa mnogo pasova u prazno, dosta  su trčali opet u prazno što je i bio plan Javor Matisa. Iz takve igre nismo mnogo toga videli a u  17.minut Mitošević se poigravao sa Mesarevićem kod aut linije ovaj mu je oduzeo loptu i dodao do Malbašića koji  u nedostatku rešenja šutira ka golu tako da Đogatović samo pogledom prati let lopte preko gola.  U 23. minutu Vojvodina je sasvim slučajno došla do prilike da povede. Ristovski se  nećkao ispred svog gola a Ovusu to ne koristi i šalje loptu viskoko preko gola. Prvu veliku gužvu pred gostujućim golom beležimo u 31.minutu kada je Eliomar izveo slobodan udarac a odbrana Vojvodine loptu šalje u korner, nakon čijeg izvođenja Rockov dokazuje da suvereno vlada pred svojim golom. U 35. je dosuđen slobodan udarac za Javor Matis na samoj ivici šesnaesterca. Lopti je prišao Eliomar a Rockov još jednom veoma sigurno interveniše. Vojvodina je dosta dugo kombinovala oko šesnaesterca domaćina i teško dolazila do povoljnih  prilika pa se na poluvreme otišlo rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme je donelo mnogo bolji i dinamičniji fudbal. Prvu veliku priliku na utakmici videli smo u 56.minutu. Ristovski je imao veoma loše rešenje kada je želeo da vrati loptu svom golmanu a sve je to pratio Malbašić koji očajno reaguje i ne donosi prednost lalama. Nakon toga domaćin uspostavlja ravnotežu u igri pa u 59. koristi svoje najbolje oružje, prekid. Izveden je korner sa desne strane, lopta ide na drugu stativu gde je čeka Karišik a Rockov veoma lako dolazi do nje. U 63. smo videli prvu odličnu priliku za Javor Matis. Džons je pobegao po desnoj strani, onda je usledo udarac a Rackov loptu šalje u korner. Samo minut posle toga Džons još jednom beži odbrani Vojvodine ali Rockov kreće na vreme i prvi dolazi do lopte. Vojvodina je stekla prednost u 70.minutu. Bureković je bio sam u šesnaestercu jer mu je Jovančić poslao loptu iza leđa odbarne Javor Matisa usledio je prizeman centaršut i loša intervencija  odbrane domaćih što je iskoristio Malbašić i postigao gol za 0:1. Veliku priliku za izjednačenje je propustio Mitošević u 78.minutu. Posle duge akcije domaćih lopta dolazi do Mitoševića a njegov udarac nije bio precizan pa je sve ostalo na uzdasima domaće publike. Mogla je Vojvodina da reši pitanje pobednika u 81.minutu jer je izvela odličnu kontru koju je vodio Subotić, lopta od njega ide ka Malbašiću da bi rezervista Mihajlović uz pomoć Đogatovića pogodio samo prečku. Pokušao je i Živković u 83.minutu, iskosa sa desne strane kada je Đogatović produžio loptu u korner, posle čega je kapiten Novosađana bio najbolji u skoku ali bez realizacije. Želeo je Javor Matis do izjedančenja, krenuli su na sve ili ništa a lopta jednostavno nije htela u gol ni u 89.minutu kada je petom Mitošević posalo za koji milimetar pored gola Rockova.

Javor Matis je odigaro dobru utakmicu, znao je šta hoće ali na kraju Novosađani nose ceo plen iz Ivanjice. Moglo je na kraju da bude i drugačije ali za tako nešto je potrebna i doza sreće. U sledećem kolu gostuje Napretku u Kruševcu.