„Kupa prijateljstva“ 2019: Vojvodina i Partizan u finalu

ZLATIBOR – Finalisti drugog „Kupa prijateljstva“ na Zlatiboru su Vojvodina i Partizan.

Novosađani su pobedili možda i prvog favorita takmičenja, zagrebački Dinamo, dok su se crno-beli plasirali u drugo uzastopno finale, revanširavši se Sarajevu za prošlogodišnji poraz u borbi za trofej.

U veoma sadržajnom duelu Novosađani su slavili efektnim golom Bogdanovića u 11. minutu, kada je poslao loptu sa 20 metara u gornji levi ugao protivničkog gola. Vukašin Bogdanović je bio strelac, ali i ovog puta junak pobede Vojvodine na Kupu prijateljstva na Zlatiboru bio je Stefan Dražić. Supertalentovani golman je činio čuda među stativama Novosađana i odlučujuće uticao na pobedu i plasman u finale Kupa prijateljstva na Zlatiboru.

Oba tima su u nastavku stvorila po nekoliko dobrih prilika za gol.

Partizan je savladao Sarajevo 2:0, golovima Vujanovića i Stanojlovića i drugi put zaredom se plasirao u finale ovog turnira, na kojem učestvuju mlade nade klubova iz regiona.

Crno-beli su poveli u 20. minutu, kada je Vujanović glavom poslao loptu u mrežu rivala, a prednost je početkom drugog poluvremena duplirao Stanojlović, koji se najbolje snašao posle kornera.

Trijumf Partizana mogao je da bude i ubedljiviji, pogotovo zbog načina igre, stvaranja prilika, a samo je nedostajala bolja realizacija. S druge strane, golman Bondžić praktično nije ni imao poslao, te je tim iz Humske i četvrti meč na turniru okončao bez primljenog gola.

Finale će se odigrati u nedelju, od 13 časova, na „Švajcariji“.