Kup Srbije: Sloboda deklasirala OFK Beograd (video)

UŽICE – Sloboda napunila mrežu gostiju i plasirala se u 1/8 finala Kup-a Srbije pobedom nad OFK Beogradom 6-1.

sloboda-ofk-kup21U Kupu se često događaju iznenađenja,tako je delovalo posle prvih 45 minuta.Denković je udarcem iskosa sa ivice kaznenog prostora, doveo goste u prednost od 0-1. OFK Beograd je na odmor otišao sa minimalnom prednošću.

Drugo poluvreme je donelo pravu goleadu.Prvo je Đerić iz penala savladao golmana gostiju Mateka u 54. minutu, i  ovim pogotkom najavio preokret u drugom delu igre.

A onda na scenu stupa Nešović i golovima u  64, 67, 69 i 77 minutu osigurava prolazak Slobode u naredno kolo.Tačku na goleadu u nadoknadi vremena stavlja Đerić i slavlje može da počne.

Sloboda već u nedelju dočekuje ekipu OFK Odžaci, meč se igra od 16 časova na Gradskom  stadionu.

Sreda:
Zemun – Borac 0:04:5 posle penala
BSK Borča – Radnički (Niš) 1:0 (Cvetković 80)
Sinđelić (Bg) – Jagodina 1:5 (Milenković 75 – Milošković 6, 81, Tomić 17, Milovanović 45, Milošević 70)
Kolubara – Mladost (Lučani) 0:4 (Milosavljević 7, 38, Simić 34, 66)
Polet (LJubić) – Radnik (Surdulica) 0:1 (Mišan 45+1)
Mladost (Bački Jarak) – Novi Pazar 1:4 (Đorđević 48 – Travančić 12, Vusljanin 25, Lepović 54, Čečarić 89)
Proleter (NS) – Javor 0:1 (Sević 64)
Žarkovo – Metalac 2:27:6 posle penala (Guzina 56, 80 – Rovčanin 16, Stojković 44)
ČSK Pivara – Crvena zvezda 0:3 (Poletanović 32, Luković 72, Sikimić 83)
Radan (Lebane) – Čukarički 0:5 (Mandić 14, Fofana 40, Srnić 51, Jovanović 78, Ožegović 89)
Inđija – Voždovac 0:1 (Dražić 86)
Partizan – Napredak 3:1 (Đurđević 19, 36, Leonardo 26 – Vukanović 56)
Sloboda – OFK Beograd 6:1 (Đerić 54. penal, 90+1, Nešović 64, 67, 69, 77 – Denković 41)
Vojvodina – Bežanija 4:0 (Jovančić 6, Trujić 8, Planić 62, Zličić 73)
Utorak:
OFK Bačka – Spartak 0:3 (Krmar 21, Mudrinski 33, Ivanović 61)

Rad – Dinamo (Vranje) 1:0 (Petković 31)Osmina finala igraće se 26. oktobra, četvrtfinale 5. aprila 2017, polufinale 26. aprila i 10. maja i fina le 27. maja