Košarkaši Zlatibora slavili protiv Futoga

ČAJETINA – Košarkaši Zlatibora savladali su kao domaćini ekipu Futog Tupanjca sa 87-84 (18-20, 33-16, 15-8, 21-20), ostvarivši 12. pobedu u 14 utakmica i zadržavši vodeću poziciju lige.

U veoma neizvesnoj utakmici, gosti su već u prvom periodu pokazali da se neće predati bez borbe. Poveli su na početku sa 7-0, a prvi period rešili u svoju korist sa 20-18. Zlatibor je u potpunosti dominirao u drugom periodu, stekavši 15 razlike do poluvremena (51-36).

Ipak, Futog Tupanjac nije se predavao – koristivši greške protivnika i napade iz drugog ili čak trećeg navrata, do kraja treće deonice smanjili su zaostatak na samo minus dva (66-64). U poslednjoj četvrtini, Futog Tupanjac je uspeo da u nekoliko navrata dođe do minimalne prednosti, tako da se ušlo u krajnje neizvesnu završnicu meča, gde su se oba sastava smenjivala u vođstvu. Četiri uzastopna poena Milana Vulića u završnih pola minuta utakmice donela su, ispostaviće se, nedostižnu prednost domaćima, iako su gosti promašili šut za produžetak u poslednjim sekundama.

Upravo je Milan Vulić bio najefikasniji u domaćem taboru (27), kao i u prvom okršaju ovih timova. Radenko Smolović je ubacio 14, Miroslav Radić 13, a Petar Marić 12 poena. Sanel Mukanović ostvario je 10 uspešnih dodavanja, od čega većinu u prvom poluvremenu. Treba istaći da u domaćem taboru nije bilo Stefana Kojića i Boška Čorbića.

Kod gostiju, Ostojić je ubacio 29 (indeks 38), Marko Vulin 19, a Igor Vujčić 11 koševa.

KK Zlatibor: Tmušić 3, Mukanović 4 p. 10 as, Đuričić, Brašanac, Stanisavljević 3p. 5 as, Vulić 27, Gavović, Jevđić 2, Smolović 14, Marić 12, Radić 13, Mandić 9. Trener: Dušan Radović

KK Futog Tupanjac: Vujčić 11 , Krstanović 10, Prolić, Ostojić 29 p. 7 sk, Vulin S. 2, Klisarić, Vulin 19 p. 5 sk, Savić, Kovačević 9 p. 5 sk, Rakonjac 3, Simić 2. Trener: Milan Dragić

U narednom kolu, Zlatibor će gostovati novosadskoj Vojvodini.