Košarkaši Zlatibora posle prave drame slavili u Beogradu

BEKO-ZLATIBOR  81:82 (14:20,28:25,20:22,19:15)

U potpuno  neizvesnoj utakmici , sa veoma dramatičnom završnicom , Čajetinci su ostvarili zasluženu pobedu jer su imali prednost tokom celog susreta.

kkzlatibor

Na sedam minuta do kraja Zlatibor je vodio sa 71:66, na  tri ipo minuta do kraja bilo je  73:72 za goste,a onda su domaćini trojkom došli do prednosti od 75:73. Peković je odmah vratio trojku a zatim je Vasić povećao na  78:75 .Na minut ipo do kraja domaćin je smanjio na 78:77 i drama je počela.Trideset pet sekundi do kraja bilo je 78:78, jer je Kilijan pogodio samo jedno slobodno bacanje. Mićević je bio precizan sa linije za trojku i sudije posle konsultacija priznaju dva poena.Dvanaest sekundi do kraja izjednačio je sa linije penala Tomović., a Peković na šest sekundi do kraja utakmice postiže poen uz faul, ali ne koristi dodatno slobodno bacanje i Kilijan na drugoj strani pogađa prvo ali promašuje drugo bacanje i na sekund  do kraja Zlatibor vodi sa 82:81 a lopta pripada domaćinu. Iz auta ispod koša oni je ubacuju u reket , gde Stojkanović pokušava da poentira  ali  ne uspeva i sirena se konačno oglašava za slavlje igrača i malobrojnih ali sjajnih navijača Zlatibora koji je tako došao do pete pobede u prvenstvu,čak četvrte u gostima.
Zlatibor je za jedan poen šutirao 22/26, za dva poena 24/43, a za tri 4/15. Beko je imao 39 skokova i to čak 15 u napadu, a Zlatibor 37.Čajetinci su imali 19 izgubljenih lopti a domaćini 11. Ukupni indeks uspešnosti domaćina bio je 82, a Zlatibora 88.Najbolji igrač po indeksu bio je Vasić sa 23. Peković je jako dobro odigrao na poziciji plejmejkera i na parketu nije bio samo pet sekundi.
U poslednjem kolu prvog dela prvenstva Zlatibor dočekuje ekipu Srema.Utakmica se igra u nedelju ,27. decembra u dvorani u Čajetini.

Hala sportova u Padinskoj skeli .Gledalaca 100. Sudije: Grujić, Kovinić, Orešković
Beko: Zurnić, Tomović 13,Kilijan 17, Smailagić 17, Kurtiševski, Stojkanović 6, Jevtić 8, Stratakis 6, Kojić 16,Popović, Kosanović 5, Drekalović 10
Zlatibor:Tmušić 2, Peković 12, Radović, Numanović 13, Vasić 17, Petronijević 7, Majstorović,