Košarkaši Zlatibora poraženi od Proletera

ČAJETINA-U prvoj utakmici pred svojom publikom Čajetinci su poraženi od kvalitetne  i raspoložene ekipe iz Zrenjanina rezultatom 90:98 (28:33,19:17,23:29,10:19).

kosarkaska lopta

Puna dvorana  i velika očekivanja posle pobede u prvom kolu  , na žalost nisu rezultirali još jednim slavljem.Proleter je zasluženo odneo bodove iz Čajetine.Gosti su odlično otvorili susret , bili su mirniji i sjajno su šutirali. U prvoj četvrtini od pet pokušaja za tri poena pogodili su čak četiri.Domaći igrači su bili isuviše stegnuti i sam ulazak u utakmicu nije bio dovoljno jak.Čak 33 poena primio je Zlatibor  za prvih deset minuta i bilo je jasno da da ima dosta problema u odbrani. U drugom periodu Zlatibor je na momente pokazivao svoje potencijale i poveo sa 34:33, ali su gosti na poluvreme ipak otišli sa prednošću.Đoriću  su suđena čak četiri faula i svaki put kada bi se došlo do izjednačenja, Proleter je odgovarao trojkom i sticao novu prednost. Ubeđeni su bili navijači da je pitanje trenutka kada će njihovi ljubimci zaigrati svoju igru i prelomiti utakmicu, ali se to nije događalo. Nekoliko očitih sudijskih grešaka na račun domaćina, samo je podiglo nervozu , dok su se  Atanacković i Davidovac  poigravali sa odbranom Zlatibora.Nije nikako bilo odbrane od pik en rola i šuta za tri poena.U trećoj četvrtini Zlatibor je došao do 56:56, a onda je dozvolio da iz sledeća tri napada gostiju primi tri trojke i ponovo juri rezultat.Pred poslednju četvrtinu minus je iznosio devet poena.I kada se očekivao preokret Proleter je povećao razliku i stigao čak i do 74:92.Na kraju je ostalo ipak nedostižnih osam poena.
Nije bilo dovoljno agresije u igri Zlatibora i koncentracije u odbrani i prilikom šuta.Sem Mićevića , nije bilo napadački raspoloženog igrača.Samo četiri ubačene trojke od  dvadeset jednog pokušaja je nedovoljno za pobedu.Proleter je je ubacio čak dvanaest trojki iz dvadeset pokušaja i iako je igrao sa samo šest igrača, kontrolisao je utakmicu od početka do kraja.
Zlatibor  u narednom kolu gostuje ekipi Plane i imaće sigurno šansu da popravi utisak iz ove utakmice.

Dvorana JPKSC Čajetina, Gledalaca: 400 Sudije:Uskoković(Va), Tadić (Ue), Živković(Ča)
Zlatibor: Tmušić 4, Pavlović  11, Radović, Numanović 7, Vasić 17, Petronijević, Majstorović 4, Đorđević, Smolović 6, Marić 14, Mićević 25, Đorić 2
Proleter: Atanacković 23, Dudaš, Vico, Subotić 13,Blanuša 9, Martinović, Mihajlović,