Košarkaši Zlatibora nižu pobede (video)

ČAJETINA-Košarkaši Zlatibora došli su do osme pobede u Prvoj ligi Zapad. Oni su kao domaćin, u okviru 22. kola, savladali ekipu Mileševca iz Prijepolja sa 79:70 (8:17, 33:21, 20:20, 18:12).

U domaćem sastavu, četvorica igrača ostvarila su dvocifren učinak. Najzapaženiji je ipak bio Smolović, koji je uz 17 poena imao čak 15 skokova, dok je plejmejkeru, Nikoli Kneževiću, samo jedna asistencija falila za „dabl-dabl“ učinak (18 poena i 9 asistencija). Uz njih, vredi istaći Majstorovića sa 17 poena i Radojičića sa 12. Kod gostiju najefikasniji je bio Živanović sa 16 poena.
Prvi period meča nikako nije ukazivao da bi domaći tim mogao da dođe do pobede na ovoj utakmici. Postigli su samo osam poena u ovom delu meča, ali treba napomenuti da su veći deo ove deonice oba tima odigrala sa dosta grešaka, tako da je posle pet minuta igre rezultat bio 4:4. Gosti su dobrom odbranom uspeli da nateraju igrače Zlatibora na nekoliko uzastopnih grešaka u napadu i da do kraja ovog perioda igre steknu solidnu prednost (7:18). Posebno dobru partiju kod gostiju u ovim minutima pružio je Drobnjak sa 7 poena, dok je na drugoj strani skoro sve poene postigao Smolović (6).
U drugoj četvrtini, oko 200 gledalaca u „Hali sportova“ u Čajetini moglo je da uživa u veoma borbenoj igri oba tima, praćenu brzim tempom, pogađanjem trojki u serijama i što je veoma važno, znatno manjim brojem grešaka oba tima nego u prvoj deonici. Zlatibor je uspeo da se „probudi“ u ovoj četvrtini i da pre svega pomoću dobre igre u odbrani dođe i do određenih rešenja u napadu. Sa pet uzastopnih poena Tmušića, tim iz Čajetine uspeo je najpre da se primakne na samo poen zaostatka (21:22), da bi ubrzo došli i do izjednačenja (23:23). Trojkom Majstorovića, domaći su prvi put poveli u 16.minutu meča (26:24), a upravo je ovaj pogodak označio početak prave serije realizovanih trojki sa obe strane. Ubrzo je Stamatović ubacio još jednu trojku za Zlatibor, dok su sa druge strane Drobnjak i Živanović (dva puta) bili precizni sa linije 6,75. Do kraja četvrtine, Zlatibor je uspeo da sačuva vođstvo, tako da se na odmor otišlo rezultatom 41:38.
U trećem periodu, viđena je verovatno najneizvesnija borba u ovom meču, s obzirom da se veći deo ove deonice domaći tim nije odvojio na više od četiri poena razlike sve do 18 minuta, kada su poveli sa 58:49. Međutim, kada se činilo da bi igrači Zlatibora možda mogli da sa solidnom prednošću uđu u završnicu susreta, Mileševac se konsolidovao i uspeo da do kraja četvrtine smanji na 61:58 i tako sa aktivnim rezultatom uđe u odlučujući period.
Ipak, već u uvodnim minutima poslednje deonice, Zlatibor je stekao, ispostaviće se, nedostižnu prednost; sa dve uzastopne trojke Majstorovića, domaći su prvi put na meču došli do dvocifrene prednosti (69:59), koju su igrači Mileševca do kraja uspeli samo neznatno da smanje (79:70).
„Psihološki jako teška utakmica, izgubili smo u Prijepolju sa pola koša, a verovatno ćemo ući u krug sa njima, tako da je to trebalo „prelomiti“ u glavi. Rekao bih da smo „prelomili“ u drugoj četvrtini, iako smo je završili sa samo tri poena više, u nastavku je trebalo samo ubaciti par šuteva, Majstorović je u tome uspeo. Pohvalio bih i Radojičića i Smolovića za večerašnju partiju, doneli su nam „dubinu“, što nam je bilo jako bitno. Nama ova pobeda puno znači u borbi za opstanak“, izjavio je neposredno posle utakmice trener Zlatibora, Vladan Kaloperović.
Mileševac je, posle ovog poraza, na samo pobedu više od ekipe Zlatibora, tako da ni sami nisu otklonili sve brige oko opstanka u ligi.
„Teška utakmica, prava „rovovska“, mali broj poena… Od samog početka smo igrali „zonu“, ona nam je donela rezultat u prvom poluvremenu, ali smo polovinom treće četvrtine imali pad u igri, što je domaćin iskoristio. Kasnije, Zlatibor nije pogađao neke izgledne šuteve, što nam je davalo nadu da možemo do preokreta, kao što smo već činili na nekim utakmicama ove sezone, ali su oni bili bolji i ja im čestitam na pobedi. Oba tima očekuje borba za opstanak, iskreno, bilo bi mi žao da ekipa Zlatibora ispadne“, rekao je Igor Golubović, trener Mileševca.
U narednom kolu, Zlatibor će gostovati u Svilajncu, dok će Mileševac dočekati ekipu Poleta iz Ratine.