Konac delo krasi (VIDEO)

IVANJICA – Posle jednogodišnje pauze Javor Matis je od naredne sezone ponovo član Superlige iako je do kraja plej ofa ostalo još dva kola.

Ovi kadrovi su obeležili završetak utakmice između Javor Matisa i Bežanije, što je značilo da se Ivanjičani posle godinu dana vraćaju u superligaško takmičenje. Bio im je potreban samo bod, ali su oni pred 1000 gledalaca savladali odličnu ekipu Bežanije 3:1 i tako vratili Javor Matis u društvo najboljih fudbalskih klubova u Srbiji. Bila je to dobra fudbalska predstava u kojoj su obe ekipe želele nadigravanje, ali je Javor Matis u ovom trenutku ipak bolja ekipa što je umela da pokaže na prvi način, kazni svaku grešku protivnika i odnese zasluženu pobedu. Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je poslednja počast prerano preminulom Živku Maričiću osnivaču navijačke grupe Gerge. Bežanija koju sa klupe predvodi Goran Dragoljić utakmicu je počela u sastavu: Rnić, Pavlović (Petrović 81’), Miloš Stojanović, Jeličić, Uroš Stojanović, Vučetić, Jovanović (Avram 70’), Desančić, Divac, Milošević (Bogdanovski 56’) i Ibrahim Tanko. Javor Matis sa samo jednom promenom u sastavu jer se na klupi našao Dolmagić, pa su Tufegdžić i Milović na teren kao startnu postavu poslali sledećih 11 igrača: Jevrić, Đerić, Kolaković, Amanović, Sević, Piščević (Milovanović 75’), Cuckić, Cvetković (Kuveljić 81’), Maričić (Dolmagić 70’), Petković i Marković. Kragujevčanin Pavle Ilić je bio glavni sudija ove utakmice a pomagali su mu Novosađanin Ilija Lovre i Miloš Božović iz Bačke Topole. Gosti iz Beograda su od samog početka krenuli otvoreno, bez kalkulacija želeći da kroz nadigravanje dođu do povoljnoig rezultata. Iz te igre u 9. minutu Milošević je lukavo gađao desni donji ugao Jevrićevog gola ali je golman Javor Matisa to pročitao i bez problema došao do lopte. U 10. smo videli akciju Petković – Cvetković – Marković a najbolji strelac Prve lige Srbije šutira glavom i stavlja na muke Rnića. Probao je i Petković udarcem sa distance u 20. minutu ali je lopta završila pored leve stative. Slično je pokušao Ibrahim u 28. sa ivice šesnaesterca, nišanio je levi gornji ugao i bio za malo neprecizan. A onda je Bežanija poklekla za samo tri minuta. Igrao se 36. minut kada je Javor Matis došao do prednosti. Piščević se razmišljao gde i kome dodati loptu, odbrambeni igrači Bežanije prave bezuspešnu ofsajd zamku, Petković se izvukao na desnu stranu a onda povratnom loptom proigrao Cvetkovića koji je jakim i preciznim udarcem “ošišao” Rnića i tako doveo svoju ekipu vođstva od  1:0. 37. minut donosi odličnu priliku za domaće. Marković je proigrao Petkovića, možda malo jačim pasom, Petković ipak stiže do te lopte koja posle njegovog udarca u padu odlazi pored gola. Na kraju 38. dosuđen je penal za Javor Matis. Ponovo lopta ide u prostor, ovoga puta za Cuckića, istovremeno ka njoj kreće i Rnić. Prvi do nje stiže igrač Javor Matisa, uspeva čak i da šutira, a Ilić koji je bio veoma blizu mestu događaja bez razmišljanja pokazuje na belu tačku. Malo su se bunili gosti ali to nije smetalo Markoviću da posle smirivanja strasti dovede svoju ekipu do prednosti od 2:0, i tako dođe do svog  28. gola u ovoj sezoni. Gosti su se malo dozvali pa su u 44. minutu posle brze akcije stvorili priliku za Miloševića koji šutira pored gola. U poslednjem minutu prvog poluvremena viđen je izuzetno dobar udarac Amanovića kada je lopta prohujala pored leve stative.

Drugo poluvrenme donosi potpuno istu sliku kao u prvih 45 minuta. Gosti bez obzira na rezultat nastavaljaju da igraju, kombinuju ali uglavnom do šesnaesterca. U nemanju ideje kako do postizanja gola Vučetić je u 61.minutu uputio dobar udarac kada je lopta otišla preko gola, dok domaćin koji je bio zadovoljan rezultatom nije previše zapinjao već je samo čekao trenutak kada će se ova utakmica zavrišiti, i krenuti sa planiranim slavljem. Lepu priliku da postigne gol posle samo pet minuta provedenih u igri imao je Dolmagić. Imao je na drugoj strani Markovića ali se Dolmagić odlučio da sam završi akciju ali nije bio precizan. Sličnu situaciju isti igrač je imao i u 80. minutu a ovoga puta je izdejstvovao samo korner za svoju ekiopu. Možda je mogao bolje Petković na isteku 84. minuta kada je Sević kvalitetno poslao loptu pred gol a napadač Javor Matisa glavom šutira preko gola. Do potpuno zasluženog gola uporni gosti dolaze u 86. minutu. Izveden je korner sa leve strane, najbolji u skoku je bio Ibrahim Tanko posle čijeg udarca lopta nekako prelazi gol liniju. Da ne bude neizvesno u samoj završnici potrudio se Sević koji je sa lakoćom u 89.minutu prošao po levoj strani Jovanovića, iz druog pokušaja uspeo da pošalje loptu na drugu stativu gde je bio Ivan Marković, koji lagano postiže svoj drugi gol na ovoj utakmici a 29. u sezoni za konačan rezultat 3:1.

Do kraja prvenstva su ostala još dva kola i po prvi put u ovoj sezoni Javor Matis može da odigra utakmicu bez pritiska. Sasvim zasluženo, bez ijedne mrlje tokom ovog prvenstva Ivanjičani su izborili plasman u Superligu. Za sedam dana se završava prvenstvo, a u tom periodu rivali će biti Metalac u Gornjem Milanovcu i kragujevački Radnički u Ivanjici.