Kolubara na -20

UŽICE – Košarkaši Slobode su pred 300 gledalaca u hali Veliki park ubedljivo savladali Kolubaru LA 2003 rezultatom 81:61.

img_20161210_190258Bila je ovo sedma pobeda Slobode koja ih ostavlja u gornjem delu tabele. Veoma bitna utakmica za igrače Mladena Šekularca i to se videlo po odnsu u igru. Odogovorno, sa dosta jakom odbranom Sloboda konrtoliše rezultat i gru u prvoj deonici meča koji rešava u svoju korist 23:16. Gosti pokušavaju da utakmicu uvedu u egal jer je usledio period gde košarkaši Slobode ne mogu da pogode ništa, i za pet minuta igre u drugoj četvrtini postižu samo četiri poena. Kolubara je malo bolja jer ubacuje devet pa je rezultat u 25. minutu glasio 27:25. Kada su namestili ruku, problema nije bilo. U 18. minutu Sloboda dolazi do prednosti od 12 poena razlike (42:30) i na poluvremenu rezultat glasi 46:37. U nastavku meča prednost Slobode je rasla da bi u 34.minutu iznosila maksimalnih 20 pena. Tu razliku domaći su održali do kraja utakmice pa je konačan rezulta glasio 81:61.

img_20161210_195112Najbolji u redovima Slobode na večeračnjoj utakmici bio je Vuk Jovanović koji je odigrao bez greške. 19 poena (12/12 za jedan, 2/3 za dva i ¼ za tri poena). Njemu uz rame bili su Mladenović i Bjelić koji su postigli po 14 dok su Anđić i Jokić ubacili po 12 poena. Kod gostiju se istakao Papić sa 20 poena a pored njega jedini dvocifren je bio Momčilović sa 17.

Posle jedanaest odigranih kola na tabeli vode Radnički 1950, Zlatibor i Vojvodina sa skorom 9:2 dok je Sloboda česta sa sedam pobeda i četiri poraza. U narednom kolu Sloboda je ponovo domaćin, a u halu Veliki park stiže Pirot.