Koban finiš za Javor Matis (VIDEO)

IVANJICA –Golom Bojovića u 88. minutu Mladost je odnela sva tri boda iz Ivanjice i tako ostvarila drugu pobedu u nastavku prvenstva.

Mladost je uspela da osvoji sva tri boda protiv Javor Matisa u utakmici u kojoj je svakoj ekipi pripalo po poluvreme. Mladost je bila bolja u prvom a Javor Matis u drugom poluvremenu, a na kraju je čvršća ekipa iz Lučana odnela ceo plen.

Utakmica 22. kola Javor Matis-Mladost
Fudbaleri Javor Matisa su izjednačili u 59. minutu pogotkom Pavišića

Šef stručnog štaba Mladosti Goran Stanić za utakimicu protiv Javor Matisa prepisao je igrače iz protokola koji su počeli meč protiv Voždovca: Zečević, Milošević, Šatara, Mićević, Petar Jovanović, Krajišnik, Ješić, Radivojević (Sinđić 90’), Eliomar (Bojović 84’), Lazar Jovanović (Pešić 90’+1) i Odita. Ni Igor Bondžulić, koji još uvek odrađuje kaznu i ne vodi ekipu sa klupe, verovatno ne bi menjao tim koji je u Kruševcu uzeo bod ali je Jevremović morao na tribine zbog nagomilanih kartona pa je to bila jedina izmena u odnosu na Napredak: Lazović, Dolmagić, Pavišić, Radivojević , Sević, Piščević, Mladenović (Milošević 84’), Maričić, Krnić (Cvetković 74’), Luković i Petković.  Utakmicu je  sudio Jovan Šegrt iz Beograda a pomagali su mu Miloš Miškeljin takođe iz Beograda i Svetozar Živin iz Novog Sada.

Pre početka utakmice 300 gledalaca je  minutom ćutanja odalo poslednju počast  Dušku Jeliću bivšem igraču i sekretaru fudbalskog kluba Javor Matis i jednom od osnivača Opštinsklog fudbalskog saveza Ivanjice.

I pre utakmice se znalo da će se voditi rovovska bitka i da ovaj meč neće obilovati šansama i golovima. Mladost koja zna da igra na rezultat dobro je zatvorila sve prilaze svom golu, a Ivanjičani nisu imali nikakvo rešenje za takvu igru gostiju. Sve vreme se igralo između dva šesnaesterca bez izglednih prilika, a prvo uzbuđenje je viđeno tek na završetku 29. minuta. Radivojević je napamet poslao loptu pred gol Javor Matisa. Lazović je krenuo pa stao, Odita je bio mnogo konkretniji u želji da prvi stigne do lopte a golman domaćih nepropisno stratuje nad napadačem Mladosti. Široki posle par sekundi razmišljanja i razmene pogleda sa Živinom pokazuje na belu tačku. Lazović je dobio žuti karton a loptu na kreč postavio Radivojević. Krenuo je golman Javor Matisa u pravu stranu ali je Radivojevićev udarac bio izuzetno brz i precizan tako da Lazović nije imao nikakve šanse, pa je Mladost od 30. minuta povela 1:0.

Javor je prvu priliku za postizanje gola imao tek u 40. minutu kada je loptu pred gol poslao Sević, Luković se odlično zagradio i proigrao Maričića čiji udarac je bio preslab za dobro postavljenog Zečevića. U poslednjem minutu utakmice videli smo školski primer kontra napada u režiji Odita, Ješić, Silva ali Brazilac u redovima Mladosti nije bio dovoljno konkretan pa je njegov udarac bio izblokiran. Rezultatom 0:1 je završeno prvo poluvreme.

Nastavak je počeo malo agresivnije pa u 54. minutu gledamo kontranapad gostiju. Loptu je dugo nosio Lazar Jovanović, a onda promenio stranu gde su bili Odita i Eliomar. Na kraju je šutirao Eliomar i za malo bio neprecizan. Kazna stiže u 59. minutu. Mladenović je izveo korner sa desne strane, na prvu stativu na kojoj je bio štoper Pavišić. Natrčao je na loptu i poslao je van domašaja Zečevića, a Milošević je samo potvrdio gol za izjedančenje. Imao je Javor Matis u 65. minutu lepu priliku. Ješić je ispao kao iz džipa, Maričić je tražio Petkovića ali nije u tome uspeo pa nije došlo do promene rezultata. Pokušao je Sević odličnim udarcem u 84. minutu ali je Zečević bio spreman za tako nešto.

Mladost je došla do nove prednosti u 88. minutu. Radivojević je izveo korner, Javor se za trenutak odbranio ali se lopta ponovo vratila na levu stranu gde je bio zaboravljeni Radivojević. Usledio je još jedan dobar centaršut a najprisebniji u gužvi je bio rezervista Bojović koji je glavom zakucao loptu iza leđa nemoćnog Lazovića. Četvrti sudija Trifković pokazao je da će se igrati tri minuta nadoknade. To nije bilo dovoljno da domaćin dođe do izjednačenja pa je Mladost odnela ceo plen u Lučane.

Težak poraz za Javor Matis, što zbog izgubljenih bodova što zbog imena rivala koji ih je porazio. Mesta za kukanje sigurno nema jer se već u sredu igra naredno kolo u kom Javor Matis gostuje u Beogradu, domaćem Radu a nerednog vikenda u Ivanjicu stiže neugodni Spartak Žderpčeva krv. Za Javor Matis ostaje nada da će se povređeni igrači što pre vratiti u konkurenciji i na taj način doprineti boljim rezultatima do kraja prvenstva.