Klonferi smireniji u završnici (VIDEO)

UŽICE – OKK Beograd je slavio 90:88 i neizvesnoj završnici ali moglo je da bude i drugačije.

Oko 1000 gledalaca u hali Veliki park videlo je veoma zanimljivu i pravu takmičarsku utakmicu između Slobode i OKK Beograda. Užičani su bolje otvorili meč i tokom cvele prve četvrtine kontrolisali rezultat i igru. Taj period je pripao Slobodi 24:15 ali Beograđani se vrlo lako vraćaju u egal. Bez obzira što je Sloboda u 15.minutu imala 11 poena razlike (35:24) klonferi neopaženo i rutinski dolaze na kraju druge četvrtine na samo -2 (41:39). Nakon poluvremena Sloboda je ponovo uspostavila svoju igru i sve stečeno vrlo brzo prodaje, što gostinisu hteli da ispuste. Preko raspoloženog Miljenovića, raspucanih Cerovine, Saičića i Jovičića na samo dva minuta do kraja imali su osam razlike. I pored toga Sloboda nošena navijanjem sa tribina  nekako uspeva da se približi na -3 a u poslednjem napadu i na -2. Odogovornost je preuzeo Abrams, na samo osam sekundi do kraja. Krenuo je sam protiv svih, ušao u „meso“ očekujući faul ali sudije se nisu oglasile tako da je rezultat ostao 88:90. Najefikasniji u Slobodi su bili Abrams sa 19, Hristov sa 15 i Čomagić sa 14 poena. Kod OKK Beograda najistaknutiji jr bio Saičić sa 22, Vujić sa 13, Milenović je ubacio 12 a Jovičić 11 poena. Sloboda je bila očajna sa linije slobodnih bacanja 6/17 ili 35%, trojke su šutirali 10/26 dok su u šutu za dva poena bili malo bolji 26/42 ili 61,9 %. Gosti su imali sedam skokova više (40:33), i bili su mnogo precizniji kada su izvodili slobodna bacanja 17/24. Slobodi je ovo drugi poraz na domaćem terenu a u narednom kolu gostuju jednom od najvećih pretedenata za najviši plasman, Dinamiku.