Kapiten za pobedu (video)

POŽEGA – Golom kapitena Nikolića Sloga slavila protiv imenjaka iz Kraljeva rezultatom 1:0.

sloga-sloga kvSloga je došla do bodova protiv imenjaka iz Kraljeva i to na najteži mogući način. U igri bez igre, sa strahom od pobede uz nerviranje publike koja je jedva čekala poslednji sudijski zvižduk a na kraju se sve zaboravi jer su na kontu upisana nova tri boda.
Sloga iz Požege je igrala u sastavu: Rumenić, Arsić, Radovanović (Leposavić 54′), Nikolić, Ćendić, Grujičić (Vasiljević 46′), Avramović, Vukajlović, Vukašinović, Terzić (Leković 81′) i Plazinić. Sloga iz Kraljeva: Božović, Bogdanović, Parezanović, Babić, Kurandić, Radosavljević, Jevremović (Županjac 65′), Đorđević (Trnavac 18′), Grkajac, Marušić i Milošević. Sudije: Marko Mihailović iz Aranđelovca, Uroš Radovanović iz Gruže i Vladimir Mirčević iz Kragujevca.
Kao što je već rečeno u duelu dve Sloge viđeno je malo fudbala, nijedna stopostotna šansa za 90 minuta, mnogo prekida, mnogo previjanja po terenu u čemu su u prvih 45 minuta prednjačili gosti i tako sve do vodećeg gola domaće ekipe. Aplazi su se čuli samo u trenucima kada zbog navodne povrede lopta ode u aut, a potom je protivnička ekipa vrati u posed rivalu i tako u nedogled. Jedino što se može izdvojiti iz prvog poluvremena jeste gol u 33.minutu. Vukajlović je izveo korner, lopta pada u srce šesnaestreca, trapavo reaguju Kurandić i Grkajac što koristi Nikolić i donosi radost za svoje saigrača i navijače. Dokraja poluvremena opet duplo golo i rezultatom 1:0 odlazi se na odmor.

Gostujuća Sloga od samog starta drugog poluvremena preuzima inicijativu i igra se preselila na deo terena koji pripada domaćoj ekipi. Iako je Nikitović već u 46.minutu izvršio izmenu Grujučić-Vasiljević ništa se u igri Sloge nije promenilo. Kraljevčani su konstantno pritiskali odbranu domaćih ali bez konkretne završnice. Sve se svodilo na alibi igru po sistemu samo da nisam ja kriv, tako da su golmani Rumenić i Božović mogli lagano da se sklone sa gola i odu negde na čaj ili kafu. Možda je Božović trebao na golu u 70.minutu kada je Leposavić loptu umesto u mrežu poslao paralelno sa okvirom gola, a Rumenić 8 minuta kasnije kada Marušić niti šutira nitii centrira. Na kraju pobeda Sloge iz Požege u utakmici koja je verovatno već zaboravljena a ono što ostaje zapisano jeste rezultat i veoma važna tri boda za domaćina.
Do kraja prvenstva ostaju još dva kola u kojima će Sloga pokušati da ostvari što maksimalniji učinak i tako na pauzu ode što bezbrižnije. To neće biti nimalo lako jer sledi gostovanje u Valjevu Budućnost Krušiku, dok u poslednjem kolu u Požegi gostuje Železničar iz Lajkovca koji je po tradiciji uvek neugodan protivnik.