Kad se sve namesti (VIDEO)

IVANJICA – Javor Matis je doživeo najteži poraz u svojoj istoriji, a sve je splet čudnih okolnosti u kojim se namestilo sve što ne treba.

Radnički je deklasirao Javor Matis u Ivanjici rezultatom 7:0, u utakmici u kojoj  je domaća ekipa bila puna nervoze i ona je glavni uzrok visokog poraza kakvog se ne sećaju ni najstariji navijači ovog kluba. Bilo je svega na današnjem meču, čudnih sudijskih odluka u pravo vreme, pa pomenute nervoze, rasprave na i van terena a na kraju se sve završilo veoma loše po Ivanjičane. Kosanović je izveo ekipu u sastavu Petrović, Todorovski, Stevanović, Rebin, Đorđević, Noma, Pantelić (Jovanović 67′), Meleg (Mihajlović 76′), Čumić (Knežević 76′) , Jirka i Haskić. Za ovu utakmicu Đogatović nije mogao da računa na usluge Kuveljića koji je lagerovao četiri žuta kartona pa je njegova ekipa izašla na teren u sastavu: Lazović, Dolmagić, Kolaković (Cvetković 55′), Pavišić, Amanović (ž), Jevremović, Piščević (Zvekanov 73′), Maričić, Krnić, Petković (Nikolić 73′), Mrkaić. Utakmicu je sudio Milan Ilić, a pomagali su mi Čedomir Anderjić i Stefan Vojnić. Bilo je hladno danas u Ivanjici, teren je bio natopljen vodom jer je tokom dana u Ivanjici padala kiša a ovom meču je prisustvovalo oko 250 gledalaca. Nije ništa slutilo da ćemo gledati utakmicu kakvu smo gledali ali čini se da sve počinje od 7. minuta.

Tada je poništen gol Javor Matisa. Maričić je iz kornera poslao loptu pred gol gostiju, Kolaković je bolje skočio od Rebina, ali je Ilić smatrao da je štoper domaćih faulirao kolegu na drugoj strani. U 10. minutu slična situacija na drugoj strani. Izveden je korner Lazović je krenuo u gužvu na njega je naleteo Stevanović i evidentno je da je do kontakta došlo. Ako je kriterijum isti, a treba da bude oštriji jer je golman zaštićen u svom prostoru, onda je Ilić morao da svira faul nad Lazovićem. Ali nije, što je iskoristio Đorđević koji je bio najbolji u skoku i pogodio za vođstvo Radničkog. Tražili su domaći prekršaj ali je Ilić ostao mrtav ladan tako da je Radnički od 10. minuta poveo 1:0. Nakon toga domaćin se upleo u mrežu u koju nije smeo da uđe, a to je nervoza. Sve vreme su ulazili u raspravu sa Ilićem koji je imao čudan kriterujum presuđivanja i domaći zbog toga nisu mogli da povežu nijednu dobru akciju. Jedino je Maričić u 25. minutu pokušao sa distance kada je lopta završila preko gola. Ni Radnički u tim trenucima nije imao ništa čime bi mogao da se pohvali, ali su imali rezultat koji im je odgovarao pa se nisu preterano nervirali već su strpljivo čekali kikseva protivnika. U 32. u šesnaestercu Radničkog je pao Mrkaić, Ilić nije smatrao da je to bio prekršaj za penal, a u nastavku akcije šutirao je Petković a Vojnić diže zastavicu da se napadač Javor Matisa nalazi u ofsajdu, iako od ofsajda nema ni traga ni glasa. A onda je smireniji i zaštićeniji gost povećao svoje vođstvo u 38. minutu. Golu je prethodio odličan solo prodor Čumića koji je pretrčao sve igrače Javor Matisa, odigrao dupli pas sa Haskićem, da bi na kraju Čumić lako rešio situaciju 1 na 1 i duplirao prednost svoje ekipe. Minut kasnije ova dva igrača ponovo stvaraju problem odbrani Javor Matisa ali ovoga puta lopta završava preko gola. Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:2.

Na startu drugog poluvremena Piščević je odlično proigrao Petkovića koji pogađa prečku i ne uspeva da smanji prednost gostiju iz prvog poluvremena. Ali zato na drugoj strani još jedna kontra Radničkog u 48. minutu. Ispali su igrači sredine terena Javor Matisa loptu je poneo Meleg i kao rukom pronašao usamljenog Jirku, koji sa lakoćom postiže treći gol za svoju ekipu i time rešava svaku moguću neizvesnost u ovoj utakmici. U 60. minutu smo videli solidan pokušaj Piščevića kada je šutirao jako sa 20 metara ali pravo u Petrovića. U 64. beležimo solo prodor Haskića kada je pogrešio Piščević, a brzonogi napadač Radničkog je za svoju ekipu izvukao samo korner. Brzo su igrači Radničkog izveli taj udarac iz ugla, lopta dolazi do Pantelića koji šutira, lopta na tom putu pogađa Petkovića i  završava iza leđa nemoćnog Lazovića za 0:4. Indisponirani igrači Javor Matisa veoma brzo kapituliraju i peti put. Samo što su pošli sa centra i podelili tri pasa velika greška Amanovića dovodi Haskića u 100% šansu koji on vešto koristi, i svojim sedmim golom u prvenstvu dovodi Radnički do prednosti od 5:0. Katastrofa domaćih nastavljena je u 75.minutu. Izdržao je Meleg duel pored desne aut linije a onda poslao u trku Čumića i odbranu Javor Matisa gde odbrana nije imala šanse kao ni Lazović koji je ostavljen za odsterl za 0:6. Beležimo dobar pokušaj Kneževića u 81. minutu kada lopta pogađa šipku iza gola, ali u 83. posle velike greške Lazovića rezervista Mihajlović se upisuje u strelce. Krenuo je Lazović na čistu loptu, i umesto da je poklupi ona ga udara u nogu i odlazi do Haskića koji odmah proigrava Mihajlovića kome nije bilo teško da po sedmi put zatrese mrežu Javor Matisa.

Kao što red nalaže održana je konferencija gde su dva trenera sela jedan pored drugog, doduše ne gledajući se jer se ogromna tenzija osećala u vazduhu. Iskusniji Kosanović je odmerenom izjavom pokušao da  ublaži stvar, Bondžulić nije želeo ništa da sakrije… Ni nervozu, ni razočarenje… Kada je mlađi kolega izašao Kosanović mu je ogovorio, ali više ne odmereno već u maniru kolege koji mu se obraćao sa čika Mišo…

Na kraju ništa novo u srpskom fudbalu. Sve je pod lupom i sve je regularno. Realno gledano, Radnički je iskusno koristio ono što mu se nudilo, ali zaista ostaje pitanje šta bi bilo da je priznat gol Kolakovića . Ili da je poništen vodeći gol Radničkog. Pitanje je… Kako god da je bilo piše se 0:7, i tri boda za Nišlije. A domaćinu nada da će se u poslednja tri kola u ovoj godini oporaviti od dva poslednja poraza u kojima su primili čak 13 golova.