Javor u završnoj fazi priprema

OHRID – U poslednjoj pripremnoj utakmici u Ohridu, ekipa Javor Matis pobedila je makedonskog drugoligaša Strugu rezultatom 3-1. Svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu.

Javor je došao u vođstvo u 13 minutu, nakon brze akcije Đerića i Mrkaića lopta je stigla u petercu do Marčića koji pogađa nebranjeni deo mreže ekipe Struge. Nakon prodora Amanovića koji asistira Mrkaiću, Javor Matis u 21 minutu dolazi do prednosti od dva gola. Dva minuta kasnije Struga smanjuje golom Tairia iz jedanesterca a konačan rezultat 1-3 postavlja Mrkaić 30 minuta kada kruniše odličnu saradnju sa Amanovićem.

U drugom poluvremenu šanse za postizanje gola propustili su Đerić, Panić i Obadović.

Struga – Javor Matis 1-3 (1-3)

Strelci: 13’Marčić, 21′ i 30’Mrkaić (Javor Matis), 23′(P)Tairi (Struga)

Stadion Sportski centar Ohrid, gledalaca 50

FK STRUGA Struga: Trajčevski, Beljanovski(Aneru), Merdžani, Tafa, Trepeski, Šerifi(Šaćiri), Tairi, Šeji(Lena), Glaveski, Celeski(Šei), Čilafi.

FK JAVOR MATIS Ivanjica: Đogatović(Šćekić), Ristovski(Dolmagić), Karišik(Kolaković), Kornelius(Crnomarković), Amanović(Ilić), Panić(Milanović), Marčić(Kovačević), Eliomar Silva(Amani), Đerić(Krnić), Petković(Obadović), Mrkaić(Cvetković).

Fudbaleri Javor Matisa se danas vraćaju sa Ohrida u Ivanjicu gde će uslediti treći, završni deo priprema pred nastavak sezeno.