Javor Matis kao brzi voz (VIDEO)

IVANJICA – U premijernoj utakmici pred svojim navijačima fudbaleri Javor Matisa ubedljivom igrom savladali Mačvu 3:1.

Javor Matis je pred 1000 gledalaca više nego zasluženo slavio protiv šabačke Mačve. Tokom svih 90 minuta bili su bolji rival, na kraju krejeva postigli su sva četiri gola na utakmici i pobedom od 3:1 upisali prve bodove u Liglong Superligi. Mačva koja je u Ivanjici  zabeležila svoj treći poraz utakmicu je počela u stratnoj postavi: Puletić, Pejović, Tošić, Jovanović, Ašćerić, Mijailović, Ristivojević, Adamović, Marinković (Ilić 54’), Đoković i Mirosavljević (Vujasin 62’; Kovačević 72’). Javor Matis: Jevrić, Đerić, Kolaković, Anđelković, Amanović, Kuveljić, Piščević, Dolmagić (Cuckić 84’), Sević (Jovanović 73’), Petković (Maričić 89’) i Mrkaić.  Utakmicu je sudila sudijska trojka Novak Simović, Nikola Đorović i Miloš Simović. Pre utakmice odata je poslednja počast Miljku Grujovću Miljašu.

Javor Matis je od početka krenuo ofanzivno. Dolmagić je u 14. minutu za malo zakasnio na pas Petkovića, mada je publika u ovoj situaciji tražila penal, Simović samo odmahuje rukom. Sević posle dobro solo akcije plasira loptu u 22. pored leve stative, da bi Piščević minut kasnije dobrim udarcem stavio Puletića na muke. Simović nije pokazao na belu tačku u 14. ali zato jeste u 38. minutu. Sević je odlično ubacio loptu pred gol Mačve, nespretan je bio Tošić, lopta ga pogađa u ruku pa Simovićev prst pokazuje na belu tačku. U odsustvu Markovića i Cvetkovića odogovornost preuzima Petković i sigurnim udarcem dovodi Javor Matis do prednosti od 1:0. Do kraja poluvremena beležimo pokušaj Anđelkovića, i u poslednjem minutu prvog poluvremena dobru kontru domaće ekipe. U tri poteza su došli do protivničkog šesnaesterca ali je Puletić u bio koncentrisan, na vreme izašao i izbacio loptu ispred Dolmagića. Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0 za domaće.

Drugo poluvreme počinje odličnom prilikom za Javor Matis. Dolmagić je izveo slobodan udarac sa leve strane a Mrkaić pogodio stativu. Indisponirana ekipa Mačve do izjednačenja dolazi u 52. minutu. Izveden je korner, loptu je prvo dirao Sević pa potom i kapiten Kolaković. Sve ovo nije očekivao Jevrić pa je lopta završila iza njegovih leđa. Nije taj gol ni jednog trenutka poremetio igru domaće ekipe. Nastavili su da napadaju, i već u 54. minutu ponovo dolaze do prednosti. Anđelković se ubacio po levoj strani, Mijailović je u želji da blokira cenrtašut samo podigao loptu, na njegovu žalost pravo na glavu Petkovića kojem nije bilo teško da je sa pet metara zakuca pod prečku. Već u 58. je bilo 3:1. Sević je dobio loptu na protivničkoj polovini, Kuveljić je kao brzi voz prošao pored Jovanovića i u punom trku pogodio nebranjeni deo gola. Mačva je u svojim retkim izletima na protivničkoj polovini imala pokušaj Đokovića koji Jevrić lagano rešava, ali zato na drugoj strani Amanović strahovito jakim udarcem stavlja na muke Puletića. Na kraju pobeda Javor Matis čista kao suza, a Tešoviću predstoji period u kom mora da pokuša da posle tri poraza vrati ekipu na pravi kolosek.

Što se domaće ekipe tiče, sve je večeras bilo bilo na visokom nivou. Novi teren, ekipa, publika koja uvek prepozna trenutak i tu je pored svojih fudbalera. Ono što je Bondžulić obećao, to i ostvaruje. Sprovodi u delo svoju ideju o bržoj i tečnijoj igri što se videlo u utakmici protiv Mačve. Ako Ivanjičani nastave da igraju u ovakvom ritmu, biće izuzetno tvrd rival svakom protivniku, a u sledećem kolu gostuju u Beogradu domaćem Voždovcu.